20 Nápady pro navrhování vánočních obalů

Kajetan Wyrzykowski
Kajetan Wyrzykowski | 7 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Vánoce jsou vrcholem prodejní sezóny pro každý e-shop. V tomto článku se zaměřujeme na design obalů právě pro toto období. 

Období Vánoc je pro každou firmu zatežkávací zkouška. Zákazníci se mačkají v obchodech, webové stránky padají pod náporem uživatelů. Takže, kdy je ten nejlepší moment připravit se na to nákupní šílenství?

Pravda je, že čím dřív, tím líp

A to právě proto, že většina firem nechává přípravu na poslední chvíli. Samozřejmě, že snad neexistuje firma, která by už v srpnu nebo září všechny své síly vkládala na přípravu vánočního zboží.

Ale abychom se vyhnuli zběsilému shonu na poslední chvíli, známe tajnou přísadu, kterou můžete využít již dnes. Ta tajná ingredience je včasné plánování.

Balení je jedna z těch věcí, které můžete (a měli byste) plánovat dopředu. Je to jen o tom vybrat správně ingredience pro perfektní recept. Vánoce jsou extrémní výzvou pro všechny e-shopy i kamenné obchody. A vyhrát srdce zákazníka musí mít v každém případě hlavní prioritu.

Proč byste měli přejít na vánoční balení?

Zde je několik výhod, které Vám přinese zavedení vánočního motivu na obalech:

  • Slavnostní vzhled oživí image Vaší značky
  • Můžete vytvořit limitované varianty Vašeho produktu
  • Je to také malé překvapení pro klienty
  • Balení může zdůraznit speciální vánoční nabídku

V tomto článku Vám pomůžeme vybrat vhodný design pro Vaše boxy tak, aby koresponodvaly s Vaší značkou a zároveň i duchem Vánoc.

Klikněte zde a přečtěte si o nejdůležitějších termínech během roku 2018, které by mohly ovlivnit doručení Vaší zásilky.

Barvy

1. Použíjte vánoční barvy – zelenou a červenou

Vánoční stromečky, světýlka, ozdoby – všechny tyto detaily lze použít v červené nebo v zelené. Použití těchto dvou barev u vánočního balení předá klientům jasné poselství, že se Vánoce opravdu blíží. Tato kombinace je perektní pro veselý design, nemyslíte?

christmas packaging ideas

2. Použijte sváteční kombinaci zlaté a černé

Zlatá a černá jsou barvy, které dodají Vašemu boxu luxusní nádech. Černá představuje eleganci, zatímco zlatá evokuje luxus. Prémiové značky budou z toho designu určitě profitovat.

gift packaging with logo

Máte zájem o vytvoření návrhu vánočního boxu na míru?

Klikněte zde a začněte

Stylová inspirace

3. Nechte se inspirovat rustikálním stylem

Rustikální styl vítězí a převládá v mnoha směrech. Výhoda je hlavně v jednoduchosti  a svou přirozeností vytváří pocit tepla.

Chcete použít tento typ pro balení Vašeho produktu? Podívejte se na Eco poštovní krabice, které jsou přírodní, zemité a velice dobře sedí s jednoduchým černým potiskem. Dokonce elegantní, ručené psané „Veselé Vánoce” může zaujmout.

branded christmas packaging

4. Použijte styl 'skandindinávského svetru'

Pokud hledáte ispiraci pro design svého boxu, nechte mysl otevřenou. Vánoční svetry (kromě těch ohyzdných a kousavých) mají tradiční fenomenální vzor, který jistojistě patří k Vánocům. Zkuste použít jeden z nich!

Scandinavian sweter pattern

5. Minimalismus

Skvělou možnosti, jak zaujmout Vaše klienty je minimalismus. Přehnané vzory a barvy na balení jsou kolikrát vnímány jako nevkus a i vánoční obal může těžit z minimalismu. Pro navození sváteční nálady použijte jednoduchý potisk na bílou nebo přírodní lepenku. Zjistěte si víc o nejzazších termínech objednání na konci roku 2018.

minimalistic packaging

Máte zájem o box s Vaším logem?

Klikněte zde a začněte

Možnosti tisku

6. Embosování

Embosování je tiskařská technika, která vytváří 3D efekt na povrchu krabice a je čím dál tím více oblíbená u nových, mladých značek. S tímto potiskem zaujmete další ze základních lidských smyslů - hmat. Zkombinujte embosovaný povrch s horkou ražbou a vytvoříte tak lesklý světélkující efekt, akorát vhodný pod stromeček.

embossing boxes

7. Horká ražba

Horká ražba je metoda laminace části vzoru zářící fólií. Výsledkem je velmi originální, lesklý až zářivý efekt. Začněte třeba s horkou ražbou Vaší značky nebo loga na přebal – docílíte tak vánočního třpytu.

hot stamping ideas

8. Vytiskněte výnoční hastagy

Natiskněte vánoční hastagy na krabice a přimějte tak své zákazníky, aby se připojili online. Tak přivedete obdarované na jedno místo, kde se můžou podělit se o Vaše ohromující umělecká díla.

9. Použijte zábavý text

Vánoce jsou celé o klidu a pohodě. Použijte zábavný text a překvapte své zákazníky.

christmas cards ideas

Navrhněte si své krabičky nyní

Klikněte zde a začněte

Používejte výplně krabiček

10. Zkuste dřevitou vlnu nebo papírovou drť

Dřevitá vlna je skvělý způsob, jak podtrhnout obsah boxu. Má také stabilizační a ochrannoou funkci, aby se zboží nepoškodilo a co víc, skvěle vypadá. Můžete použít přírodní odstíny nebo některé z barevných svátečních variant. Takto Vaši klienti obdrží moderně zabalený produkt – ideální pro sdílení na Instagramu!

wood wool

11. Vytvořte si vlastní výplň

Chcete raději, aby Vaše zboží bylo uloženo čistě a spořádaně? Mnoho našich klientů ano. A proto jsme přišli s vnitřními příčkami, které zajistí bezpečnost Vašeho produktu a přehlednost hned při otevření zásilky. Výsledkem je, že klientovi dorazí zboží nepoškozeno a uloženo tak, jak bylo odesláno.

custom printing

Navrhněte a objednejte si potištěnou krabici.

Klikněte zde a začněte

Externí doplňky

12. Použijte stuhy

Stuha je poslední (při rozbalování první) tečkou dárkového balení. Ale nemyslete si, že je to klišé. Stuhy můžou být rafinované oživení Vašeho designu, stejně jako další volné místo pro potisk s Vaším logem. 

ribbon ideas

13. Sváteční štítky

Štítek nebo vizitka obvykle zahrnují všechny důležité informace o Vaší firmě a položkách uvnitř balíčku. Každopádne, jednoduchá lepenková krabice může vypadat zcela odlišně s půvabným, slavnostním štítkem. Můžete jej také použít pro přání Veselých Vánoc svému zákazníkovi.

christmas labels ideas

14. Ozdobte krabice samolepkami

Samolepky jsou malé designové prvky, které můžou být umístěny kdekoliv chcete. Slavnostní potisk může zahrnovat nápis "Veselé Vánoce" nebo malý sváteční symbol. Také můžete použít samolepku s potiskem svého loga a přilepit ji zvenčí. A jako bonus pro klienty: balíček samotný vypadá jako dárek, není třeba dalšího balení.

custom christmas stickers

15. Přidejte rolničky nebo jiné vánoční ozdoby

Prodáváte Vaše výrobky v obchodě? Vytvořte si speciální design. Přidejte malé rolničky na vršek krabičky, například neco jako malé kočičí zvonečky. Dokonce předtím, než se dárek dostane pod stromeček, bude připomínat, že duch Vánoc už je všude kolem nás.

xmas Ornaments

Máte zájem o balení na zakázku v tomto vánočním období?

Klikněte zde a začněte

Vnitřní doplňky

16. Hedvábný papír

Balící papír je většinou zvenku balení, že? Uvažovali jste o umístění dovnitř krabice? Krásně zdobený, částečně průhledný papír může být významná část pro vybudování očekávání. Je to také úhledný doplněk, zvyšující dojem z celého balíčku. Kontaktujte nás pokud si chcete objednat hedvábný papír s Vaším logem na zakázku.

tissue paper with logo

17. Přidejte osobní přání

Přidání osobního vzkazu do Vašich balíčků se vždycky vyplatí. Proč? Jednoduše protože Všichni jsme rádi osobně oceněni a Vážíme si speciálního zacházení. Jednoduchá poznámka s personalizovaným vánočním přáním a Vašim podpisem může být jemným doplňkem Vašeho boxu.

18. Nechte potisknout také vnitřní stranu boxu

Když Vaši zákazníci otevřou jejich balíčky, může to být nezapomenutelný zážitek. Jedna z cest, které zvýší atraktivitu Vašeho balení je potisk něčeho malého uvnitř krabice. Rozprouděte fantazii Vašich zákazníků a vytvořte fascinující tajemství okolo Vašeho výrobku. Komponujte design tak, aby vedl směrem dovnitř a otevřel klientům cestu k velkolepému objevu samotného zboží. Kontaktujte nás pokud chcete vnitřní potisk na zakázku.

print inside the box

Hledáte více balících inspirací?

Klikněte zde a začněte

Buďte originální

19. Přidejte vlastní prvek

Kdo říká, že musíte všechno vymyslet sami? Navrhněte odběratelům, aby se zapojili a vytvořili nějaký speciální vzor na svém boxu. Pošlete jim větvičku vánočního stromku nebo pár tématických nálepek a nechejte zbytek na jejich kreativitě.

diy packaging

20. Vytvořte balící sadu

Vánoce jsou celé o balení a rozbalování dárků. Prodlužte tento zážitek vytvořením vlastního balícího setu. Zboží může být zabaleno v hedvábném papíru, v boxu převázaného stužkou a ten třeba ještě v jednoduché papírové tašce - další příklad vkusného pozvednutí Vaší značky na další úroveň.

twice_fashion_packaging_inspiration_packhelp

Je nám jasné, že po přečtení našeho průvodce o designu na krabičkách, krabicích, boxech a obalech, musíte mít hlavu plnou nápadů!

Ale to není vše, jako bonus jsme si pro Vás připravili časovou osu s termíny jednotlivých významných dnů a svátků, které byste měli mít na paměti, jelikož mohou ovlivnit provoz a dodací lhůty našeho zboží. Podívejte se, zda by se Vám některé z nabízených tipů nehodily nechejte Vánoce, ať propuknou v plné kráse.

Zjistěte, kterých 15 termínů může ovlivnit provoz koncem roku 2018

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.