Go shopping on your local site


or choose another country

Lepicí hmoty vyrobené z materiálů, které se přirozeně vyskytují v životním prostředí.

Odpovídající produkty

Podívat se na všechny produkty:

Lepicí hmoty vyrobené z materiálů, které se přirozeně vyskytují v životním prostředí.

Přírodní lepidlo – definice

Přírodní lepidla jsou lepicí hmoty, které se vyrábějí z rostlinných nebo živočišných produktů, na rozdíl od syntetických lepidel nebo lepidel na bázi ropy, jejichž výroba je soustředěna na neobnovitelné zdroje. Přírodní lepidla se za kratší dobu rozloží na biomasu, která nepoškodí okolní půdu.

Lepidla na rostlinné bázi se obvykle skládají ze sóje nebo škrobu a obsahují přirozeně se vyskytující oleje, jako je například lněný.

Lepidla na živočišné bázi obsahují želatinu, která se vyrábí z odpadů a vedlejších produktů masného průmyslu a vyčiňování kůží. Části použité k vytvoření této želatiny jsou obvykle kůže, zbytky kůže, krev, šlachy a kosti hospodářských zvířat.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat přírodní lepidlo

Značka může zvolit obaly, které obsahují přírodní lepidla v případě, že nechce používat produkty na bázi fosilních paliv – tedy s obsahem syntetických lepidel, jejichž obsahem může být i fenolformaldehyd [1] .

Pokud značka používá kompostovatelné nebo biologicky rozložitelné obaly, jsou důležitá jak přírodní lepidla, tak i přírodní alternativní inkousty. Díky nim je možné recyklovat nejen část kartonu či buničinu z papíru, ale rovnou celou krabici.

Proč byste neměli používat přírodní lepidlo

Mezi přírodní lepidla patří i lepidla vyrobená na živočišné bázi. Pokud chce značka používat pouze veganské produkty, bude muset kvůli složení přírodního lepidla (kosti, šlachy a krev) s nejvyšší pravděpodobností hledat jinde.

Packhelp a přírodní lepidla

Stojí za zmínku, že zatímco živočišná lepidla patří do skupiny „přírodních lepidel“, v obalovém průmyslu se nepoužívají, protože nejsou dostatečně silná.

Jinými slovy, společnost Packhelp ve svých produktech nepoužívá žádné živočišné lepidlo.

Často kladené otázky

Můžu použít přírodní lepidlo na biologicky rozložitelném materiálu?

Ano. Pokud je váš obal certifikován jako biologicky rozložitelný, lze společně s ním kompostovat nebo biodegradovat nálepky nebo štítky přilepené přírodním lepidlem.

Jsou lepidla společnosti Packhelp certifikovaná jako veganská?

Lepidla společnosti Packhelp neobsahují žádné látky živočišného původu a ve výrobním procesu se také nepoužívají žádné živočišné produkty. Nejsou však certifikované, protože získat označení certifikovaného veganského lepidla je v oblasti průmyslu neuvěřitelně obtížné.

REFERENCE

  1. Fenolformaldehyd

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
eco property commitment Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení