10 neobvyklých dizajnů balení, které prokazují, že toto odvětví je o kreativitě

7 min čtení
Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

Choose your country

Please note that we currently sell to EU countries only. If you are based outside the EU, please talk to us. Depending on the type of order and shipping costs, there is a chance we could work something out.

EU

Když jsem četl články o tom, jak přistupovat k dizajnu krabic a produktů, našel jsem jeden o začátcích balení jako konceptu. A zde je to, k čemu mě to přivedlo.

Zřejmě první známé balení bylo nalezeno v 11. století v Egyptě, kde pocestní našli potraviny zabalené v papíru, prodávané na bleším trhu. Bylo to průkopnické a zrodil se prosperující průmysl.

V dnešní době jsou nápady na balení implementovány po celém světě a neustále se mění, aby splňovaly přísná očekávání zákazníků.

Některé z těchto myšlenek však pozvedají zážitek na zcela novou úroveň. Kreativní balení jsou zákazníky víc než vítány – více problémů řeší lépe.

Před časem jsem psal o zkušenostech s baleními, kde bylo několik důležitých bodů o vybudování pouta se zákazníkem prostřednictvím balení.

10 příkladů, které zde uvádíme, jsou náhodné výběry z internetu, ale – bez ohledu na to, jak náhodně mohou vypadat – vše dokazuje, že design obalů je v neustálém rozvoji.

Připraveni se podívat na ty nejoriginálnější dizajny balení na trhu?

Neobvyklé dizajny balení – 10 skvělých příkladů

#10 Silné cigaretové balení

unusual packaging
Zdroj: Pinterest

Kouření zabíjí. Tento slogan je globálně známý, povětšinou díky obrázkům, zobrazujícím černé plíce, shnilé zuby a všechny druhy nemocí, spojených s cigaretami.

Toto jsou ovšem pouze obrázky. Silné, ale obrázky. Tento dizajn balení je však jiný příběh. Balení je tvarováno tak, aby připomínalo rakev – velmi jasný odkaz a chytré využití balení.

#9 Včela v láhvi

unusual packaging
Zdroj: hongkiat

Kdo by si pomyslel, že med je takovým palivem pro kreativitu?

Je mnoho skvělých nápadů, které zobrazují sklenice s medem (a jeden z nich již přitáhl naši pozornost), no tento milý koncept od Babees Honey je tak svěží, jako i originální.

#8 Krabice s mlékem

unusual packaging
Zdrojhongkiat

To nejneobvyklejší balení nemusí nutně znamenat i šikovné. To je přesný případ této krabice s mlékem. Vypadá absolutně úchvatně, no máme vážné pochybnosti o jeho využití v reálném životě.

#7 Note sluchátka

original & unusual packaging
Zdroj: Pinterest

Většina sluchátek, které jsou dostupné na trhu, jsou zabaleny v obyčejných krabicích. Není na nich nic obzvlášť inovativního (některé využívají okénko pro prezentaci produktu). Tento dizajn, který využívá v rámci balení kabel od sluchátek, ovšem vypadá velmi cool (a zaručeně přiláká pozornost).

#6 Balení džusu

unusual packaging
Zdroj: bored panda

Je vícero cest, jak navrhnout balení potravinových produktů. Některé společnosti se zvyknou orientovat na minimalismus, zatímco ostatní preferují veselé projekty. Koncept níže spojuje obě tyto věci – balení vytváří fantastický pocit čerstvosti.

#5 Arašídy a skořápky

unusual packaging
Zdroj: Pinterest

šichni jsme to zažili – balení arašídů je jedna věc a druhá věc jsou zbytky poté, co je sníte. Nic víc neříkejte!

Tato jednoduchá myšlenka je brilantní – balení s arašídy zahrnuje váček navržený jako nádoba na skořápky. Jak někteří lidé říkají, krása leží v jednoduchosti.

#4 Bloomers spodní prádlo

unusual packaging
Zdroj: Pinterest
unusual packaging
Zdroj: Pinterest

Spodní prádlo je unikátní produkt, obvykle darovaný jako intimní dárek. Ve výsledku je pochopitelné, že mnoho výrobců míří na rozšířený zážitek, aby byl tento dárek ještě zapamatovatelnější.

Balení spodního prádla Bloomers, navržené Elizabeth Cox, se otevírá jako kvetoucí kytka a zobrazuje spodní prádlo velmi originálním způsobem.

#3 Mýdla Hudson Made

unusual packaging
Zdroj: Pinterest
unusual packaging
Zdroj: Pinterest

Prémiová mýdla od Hudson Made jsou v kartonové krabici, zkonstruované tak elegantním způsobem, že po rozvázání vrchní části se balení samo otevře a ukáže produkt.

#2 Balení sena

unusual packaging
Zdroj: Pinterest
unusual packaging
Zdroj: Pinterest

Být eko znamená mnoho věcí. E-commerce značky si vybírají recyklovaný karton a tento konkrétní producent vajíček sáhl pro… seno. Toto výjimečné řešení je vyrobeno ze sušeného skla, které je dostatečně tvrzené na to, aby ochránilo vejce uvnitř.

Jak můžete vidět výše, toto řešení je využíváno k balení masných výrobků – je to budoucnost balení?

#1 Příhodné balení pro fast food

unusual packaging
Zdroj: Pinterest

Tato revoluční myšlenka je to, co potřebuje každé místo rychlého občerstvení. Pruhy obsahují určité produkty – jako jsou hamburgery, hranolky, krabice s rýží apod. – a vše se skládá do takového druhu tašky, který můžete odnést kamkoliv chcete.

Tady to máte – 10 neobvyklých konceptů balení, které prokazují, že odvětví prokvétá nápady. I když většina z nich není na trhu dostupná, můžete sami vidět, že dizajn je neomezený. Pokud si přejete mít kartonové balení, navržené podle vašich představ – spojte se s námi. Klikněte níže a zjistěte, co pro vás může Packhelp Pro udělat.

 

KLIKNĚTE SEM

Obrázek záhlaví od Twice Fashion – linie balení, navržena Socio Design.


Sdílet
Kajetan Wyrzykowski
Kajetan Wyrzykowski