5 inspirativních značek pro design vašich obalů

Kate Wright
Kate Wright | 5 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Apple, Acne Studios, Le Parcel, Happy Socks a Girlfriend Collective - všechny tyto značky mají něco společného.

Možností moderních obalů představují výzvu na cestě k budovaní značky. Vznik subscription, neboli předplacených boxů, nárůst prodejů přes internet, to vše přispělo k tomu, že se obalová řešení dostala k hlavním tématům marketingu jako takového. Následkem toho se designy obalů stávají uměním. Uměním komunikace, vyjádření názorů a ohromení zákazníka.

Acne Studios - Minimalismus a expozice

Acne Studio pro své potřeby vyvinulo překrásný minimalistický design balení svých produktů. Jemná lososová barva v kombinaci se střídmým fontem loga vytváří harmonickou a rozpoznatelnou značku společnosti.

 

acne_studios_packhelp_krabice_boxy

Navíc, design umožňuje chytré vystavení samotného produktu. Kromě malého okýnka na jedné ze stěn krabice je celý box vysouvací. Jednoduchý trik a přitom dělá výjimečnou službu.

 

acne-studios-krabice-packhelp

Apple - Průkopník

Apple je společnost, která celosvětově nastavila nové standardy pro všechna průmyslová odvětví, jak jsme je do té doby znali. Příležitosti se v této nové vlně chopil i průmysl na výrobu obalů.

Tajemství úspěchu obalů Apple se skrývá v jejich vlastní jednoduchosti. Dominantní je bílá barva, ostré linie a neobvyklá elegance. Může to znít obyčejně, ale ve skutečnosti se v této jednoduché kombinaci skrývá krása a čirá geniálnost.

 

krabice_apple_packhelp_blog

Dalo by se říct, že to byl právě Apple, kdo jako první zazářil s myšlenkou rozbalování jako nového fenoménu. Ať už je to pravda nebo ne, unboxing video s iPhonem X dosáhlo téměř deseti milionů shlédnutí. Což je dost dobrý výsledek.

 

Happy Socks - Plné života a atraktivní

Barevné a originální ponožky jsou v současnosti vysoce modní záležitostí.

Společnost Happy Socks využívá své kreativce nejen na design ponožek, ale ji jejich boxů. Jejich potisky jsou plné živých barev, často inspirované přímo určitou sérií ponožek.

 

happy socks_1-packhelp-produktovy-box

U Happy Socks využívají více typů obalů, některé boxy jsou elegantní, papírové s potiskem a vejde se do nich přesně jeden pár. Pro převoz a zároveň vystavení většího počtu párů ponožek použijí box s transparentním okénkem. Firemní chytré obaly dovolují uživatelům je dále upotřebit jako skladovací řešení.

 

Happy-Socks-Gift-Box-krabice-packhelp

Le Parcel - Pastelová krása

Le Parcel jsme vybrali jako trochu neobvyklého zástupce předplacených boxů. Tento měsíční balíček obsahuje vysoce kvalitní tampony, vložky a další produkty pro ženy.

 

LeParcel_Packhelp_obalky_na_miru

Delikátní obsah si zaslouží delikátní a stylové balení. Jejich design byl vytvořen agenturou Seven Fifty Five. Obaly společnosti Le Parcel se topí v záplavě tónů pastelové a pudrové růžové až po lososovou. I u této společnosti najdeme několik typů obalů - od kartonových krabic po personalizované plastové obálky.  

Ačkoli už tento projekt není ekonomicky aktivní, jeho obaly zůstávají skvělou inspirací.

 

LeParcel_krabice_packhelp

Girlfriend Collective - Zelená inspirace

Design znamená i kreativní použití materiálů.

Girlfriend collective je společnost produkující vysoce kvalitní oblečení pro ženy. Jedinečná hodnota této společnosti vězí v úzkostném dbaní o životní prostředí a jeho ochraně. Jejich oblečení je vyrobeno ze stoprocentně recyklovaných materiálů.

 

Girlfriend_collective_krabice_postovni

Girlfriend Collective se spojilo s agenturou CRP a společně vytvořili systém obalů, které splňují stejně přísné ekologické zásady jako samotné oblečení. Systém obalů je tvořen základem z lepenkové krabice a látkového pytlíku, na němž je recyklované vše, i nitě. Výsledný vzhled obalů je jednoduchý formou, ale neuvěřitelně silný ve svém poslání.

 

Girlfriend_Collevtive_Packhelp_karton_z_potiskiem

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku