Jeden nebo více místních výrobců, díky kterým se snižují emise z přepravy a náklady na dopravu.

Odpovídající produkty

Podívat se na všechny produkty:

Jeden nebo více místních výrobců, díky kterým se snižují emise z přepravy a náklady na dopravu.

Místní výroba – definice

Často dochází k podceňování a přehlížení spotřeby fosilních paliv, která se používají k přepravě produktů z místa jeho výroby až k zákazníkovi. Čím kratší je cesta od výroby ke skladu a poté k zákazníkovi, tím nižší je uhlíková stopa.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli využívat místní výrobu

Místní výroba je tím nejlepším způsobem, jakým může malá značka snížit svou uhlíkovou stopu. Použití místně vyráběných produktů také znamená, že se náklady na přepravu snižují a zásilky se na místo určení doručují rychleji.

Místní výroba také soustřeďuje peníze a hospodářský růst výlučně v jedné oblasti, čímž přispívá k růstu a rozvoji komunity.

Výroba v EU navíc zajišťuje etické zaměstnávání a výrobcům zaručuje status důvěryhodnosti. Navíc to vede výrobce z EU dodržovat emisní zákony Unie.

Proč byste neměli využívat místní výrobu

Značky možná nebudou chtít používat obaly z místní výroby v případě, že mají vlastní návrh obalů, které neumí žádní místní výrobci vyrobit.

 Průlomové druhy obalů se obvykle vyrábějí v malých množstvích a ve složitých výrobních zařízeních. V některých případech se však taková zařízení mohou nacházet na druhé straně kontinentu, daleko od skladu značky.

V důsledku toho by použití takového obalu znamenalo pro značku vyšší emise uhlíku. V takovém případě může být pro tyto značky lepší volbou použití méně inovativních obalů z místních zdrojů.

Packhelp a místní výroba

Evropské továrny společnosti Packhelp se nacházejí v Polsku. To znamená, že přepravní vzdálenost do České republiky se značně snižuje. Díky strategické poloze ve střední Evropě je zjednodušená přeprava na západ i východ kontinentu. 

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku