Efektivní změny hmotnosti vedou ke snížení emisí uhlíku.

Efektivní změny hmotnosti vedou ke snížení emisí uhlíku.

Snížení hmotnosti – definice

Obaly se sníženou hmotností patří mezi řešení, která umožňují snížení hmotnosti celé zásilky až o 50 %. Místo odeslání trička v krabici z vlnité lepenky, je lepší použít plastovou obálku. Díky tomu se sníží hmotnost objednávky, cena zásilky a především se sníží emise skleníkových plynů [1] .

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat obaly se sníženou hmotností

Balení se sníženou hmotností se vyplatí, pokud chce daná firma ve svém balení použít méně materiálu.

Toto řešení přináší finanční výhody, využije se méně skladovacího prostoru a také se spotřebuje méně obalového materiálu, který je potřebný pro zabalení produktu.

Lehčí balení má také výrazný vliv na spotřebu fosilních paliv, která se spalují během doručení produktu. Ať už přeprava probíhá vzduchem nebo po silnici, je jisté, že bez fosilních paliv se tento proces neobejde. Snížení hmotnosti zásilky znamená, že během dodání produktů se spotřebuje méně paliva.

Kromě toho může snížení hmotnosti obalového materiálu pomoci ušetřit peníze v podobě nižších přepravních sazeb.

Proč byste neměli používat obaly se sníženou hmotností

Firma se může rozhodnout, že nebude používat obaly se sníženou hmotností, pokud prodává a posílá jemné nebo křehké produkty. Obalové materiály se sníženou hmotností jsou nejvhodnější pro odolné výrobky, jako jsou oděvy a doplňky nebo menší předměty, které lze zabalit do jejich vlastního ochranného materiálu.

Mezi použitím lehkých obalů a použitím obalů, které mají jiné ekologické vlastnosti, neexistuje vždy zlatá střední cesta. Použití lehkých obalů může snížit uhlíkové emise. Je to však zbytečné v případě, že je obal vyroben z plastu na bázi ropy, který nelze recyklovat ani kompostovat.

Jiné obalové materiály s vyšší hmotností mohou být lepší volbou, protože jsou recyklované, recyklovatelné, kompostovatelné nebo biologicky rozložitelné.

Packhelp a obaly se sníženou hmotností

Packhelp nabízí celou řadu lehkých obalových materiálů, které skvěle nahradí i těžší alternativy.

Snížení hmotnosti je více než pouhé používání plastových obálek místo krabic z vlnité lepenky. Na plnobarevné poštovní krabici například můžete vyzkoušet všechny typy tisku, je ale vyrobena z více vrstev dýhovaného papíru. To způsobuje, že má krabice vyšší hmotnost.

Eco poštovní krabice [2] jsou vyrobeny pouze z jedné vrstvy vlnité lepenky. Eco poštovní krabice při stejné velikosti, jakou má i plnobarevná poštovní krabice, nabízí stejnou strukturální integritu a při tom má o 10 % nižší hmotnost.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku