Probíhá v továrně nebo výrobním závodě, ve kterém se využívá energie z obnovitelných zdrojů.

Probíhá v továrně nebo výrobním závodě, ve kterém se využívá energie z obnovitelných zdrojů.

Udržitelná výroba – definice

Výrobky s označením „udržitelná výroba“ jsou vyráběny v továrnách a závodech, které ve výrobním procesu využívají vodní, solární a větrnou energii. Tyto továrny také často využívají splaškovou odpadní vodu. 

ekologické vlastnosti les stromy

Proč je výhodné používat obaly z udržitelné výroby

Pokud do svého řetězce dodavatelů zapojíte továrny, které jsou přátelské k životnímu prostředí nebo alespoň uvědoměle využívají přírodní zdroje, bude to mít velký vliv na emise uhlíku, které vznikají při výrobě a doručení vašich obalů. 

Použití energie, která se využívá během výroby obalového materiálu, ovlivňuje životní prostředí stejně jako materiál, ze kterého jsou obaly vyrobeny. 

Firmy si mohou myslet, že stačí používat obaly, které jsou například 100% biodegradabilní. Zapomínají ale na skutečnost, že je nutné zvážit také to, jaké množství energie je třeba spotřebovat k výrobě takového balení. Často jsou zdrojem této energie pro výrobu fosilní paliva. 

Pokud daná firma zvolí obaly z udržitelné výroby, může si být jista, že podporuje továrny, které mají uvědomělý přístup k emisím a ochraně životního prostředí. 

Přestože Polsko, kde je většina našich produktů vyráběna, není globálním lídrem v oblasti obnovitelných zdrojů energie, má rozmanitou škálu zdrojů energie a podíl obnovitelné energie stále roste [1] .   

Proč je nevýhodné používat obaly z udržitelné výroby

Někteří výrobci, kteří využívají udržitelné zdroje energie, nemusí vyrábět obaly, které by byly pro potřeby dané firmy nejvhodnější. Vyrábět biodegradabilní nebo kompostovatelné výrobky je značně energeticky náročné – a továrna může používat k výrobě energii, která pochází ze spalování fosilních paliv. 

Packhelp a udržitelná výroba

Když hledáme výrobní závody, přihlížíme především ke zdrojům využívané energie a jejich spotřebě během výrobního procesu.

Packhelp zaměstnává nezávislého inspektora, který měří, testuje a hodnotí, odkud daný výrobce získává energii. Tato informace je při rozhodování, zda Packhelp bude s daným dodavatelem spolupracovat nebo ne, zásadní.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku