Jak vybrat správný obal přesně pro váš produkt?

Kate Wright
Kate Wright | 7 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Připravili jsme pro vás malého šikovného rádce, který vám pomůže vybrat správné balení přesně na míru potřebám vašeho produktu.

Sortiment obalových řešení běžně dostupných na trhu je stále komplexnější. Může se zdát těžké v té záplavě velikostí, typů, materiálů a designů vybrat ten správný.

Proto jsme se rozhodli celý proces zjednodušit. Zde jsou tři snadné kroky, které vám pomohou se rozhodnout.

#1 Na co svou krabici potřebujete?

Mohlo by se zdát, že výběr správné krabice je očividný. Tak proč je kolem nich tolik detailů?

Ať už je to očividné nebo ne, mějte na paměti, že pro výběr správného řešení obalu je klíčové si co nejpřesněji definovat způsob, jakým ho chcete používat.

Zakázková zásilka

Jestli plánujete posílat svůj produkt přes kurýrní doručovací službu nebo poštu, nejlepším řešením pro vás budou poštovní krabice. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní, recyklované lepenky. V závislosti na velikosti produktu si můžete vybrat ze široké nabídky velikostí krabic.

Naše největší krabice - F93 a F112 - jsou skvělou volbou pro subscription boxy (balíčky k jejichž odběru se zákazník přihlašuje a jsou mu opakovaně doručovány, často obsahují tématicky sjednocené, designové zboží za zvýhodněnou cenu). F 62, F71 a F79 jsou vhodné zejména pro oděvy a naše nejmenší (F23, F33 a F44) nejlépe poslouží pro nejrůznější doplňky, šperky, pásky a kosmetiku.

Pokud plánujete posílat více produktů v jedné krabici, pak vám jako ideální obalové řešení doporučujeme klopové krabice, které jsou oproti poštovním krabicím pevnější. Klopové krabice při přepravě zabezpečí lahve, potřeby pro domácnosti nebo jakékoli větší a těžší předměty.

obalky good coffee packhelp

Vystavujte v obchodě

Krabice nabízené společností Packhelp dokáží pozvednout i prezentaci produktu v obchodech a showroomech. Podle velikosti produktu si vyberte mezi poštovní krabicí a produktovým boxem.

Menší předměty mohou být vystavovány přímo v produktových boxech. Dvoudílná verze skvěle poslouží k prezentaci kravat, motýlků, ponožek, peněženek a podobně. Klasický produktový box bude vypadat skvěle jako barevné celopotištěné balení sladkostí, malých módních doplňků nebo třeba karetní hry.

Vystavujte v obchodě packhelp

Skladování

Kartonové krabice můžete využít i v případě, že potřebujete doplňkový skladovací prostor ve vaší kanceláři nebo doma. Naše krabice se dají použít na drobné kancelářské vybavení, skladování dokumentů a podobně. Vhodné by mohly být velikosti F44 a F45.

#2 Klíčové slovo - Produkt

Druhý krok našeho malého šikovného rádce se zaměří na Váš produkt. I zde je mnoho kritérií, které je potřeba vzít v úvahu, proto čtěte směle dál.

Jaká je velikost vašeho produktu?

Představte si váš produkt v naší krabici. Nejdůležitější je znát jeho rozměry, snadněji si pak představíte jeho umístění uvnitř krabice.

Pokud budete používat k vytvoření objednávky náš online editor, pamatujte, že rozměry uvedené v programu znamenají délku, šířku a výšku.

Jestli potřebujete originální řešení na zakázku, tak pro vás máme speciální servis nazvaný Packhelp Pro. Jak to funguje? Popíšete nám svou představu se všemi detaily a my pro vás vytvoříme návrh a rovnou i předběžnou cenovou kalkulaci, abyste se mohli v klidu rozhodnout. Jednoduché jako facka.

Velikost vašich krabic si můžete ověřit i v naší mobilní aplikaci. Použili jsme AR k vytvoření aplikace, kde vaše krabice nejen vidíte, ale také si v ní můžete upravit jejich velikost ve vztahu ke svému produktu.

Je to křehké?

Je mnoho produktů, které při přepravě vyžadují zvláštní péči. Abychom je ochránili před poškozením, přimlouváme se za použití obalových výplní, které zajistí dodatečnou ochranu produktu při přepravě.

Křehké produkty můžeme balit do poštovních krabic. Používáme na ně silný zvlněný karton, který se postará o bezpečí produktu.

packhelp_blog_cesky

Jak je to těžké?

Když jde o dopravu, váha je jeden z nejdůležitějších údajů.

Ačkoli jsou produktové boxy navrženy pro dosažení exkluzivního vzhledu při vystavení, nedají se úplně doporučit pro doručování těžkých předmětů. Na to budou mnohem vhodnější poštovní krabice. A pokud kromě váhy musíte brát v úvahu i prostorovou náročnost, tedy, je-li váš produkt těžký a velký, zvažte klopové krabice.

Z čeho je to vyrobené?

Některé produkty, zejména ty ze skla, keramiky a dalších křehkých materiálů, budou rozhodně potřebovat dodatečné výplně. Více se o nich můžete dočíst zde.

#3 Další vlastnosti našich obalů

S naším rádcem jsme se dostali do třetího bodu, už víme, co od boxu očekáváme, i jaké nároky si na něj klade náš produkt. Co bude dál? Přece ta nejlepší část - detaily!

Design?

Vzhled vaší krabice záleží na typu krabice z vašeho výběru.

Poštovní krabice Eco jsou z naší nabídky tou nejpřirozenější možností - jejich surová hnědá barva materiálu doplněná o černý tisk je perfektní volbou pro značky cílící na jednoduchost a minimalismus. Poštovní krabice Eco přitáhnou pozornost k detailu, jako je logo nebo krátký a výstižný slogan.

biotika_packhelp_blobiotika_packhelp_blog_krabice_ekog_post
Eco poštovní krabice

Poštovní krabice Eco bílá je, jak název napovídá, z běleného lepenkového materiálu namísto jeho přirozeně hnědé barvy. Tato speciální vrstva nám umožňuje použít komplexnější černý potisk. I když výsledek bude pouze černo bílý, tak se dá s poštovní krabicí Eco bílá dosáhnout zajímavějších a bláznivějších designů.

 

devangari_art_packhelp_krabice_bely_eco
Eco bílá poštovní krabice

V případě, že se vám zdá černobílá málo a milujete barvy, vyberte si variantu poštovní krabice Barevné eco. Tento box nabízí možnosti tisku z celé škály CMYK palety. Stejně jako u poštovní krabice Eco bílá, i zde použita bělená vrstva lepenky pro dokonalý výsledek tisku. Z důvodu hnědého podkladu pod bílou vrstvou se při tisku nedosahuje stoprocentní sytosti barev, ale pokud váš cíl není zářící nebo naopak dokonale matný efekt, bude poštovní krabice ve verzi Barevná eco tou pravou volbou pro vás.

 

packhelp barevne eco krabice
Barevné eco poštovní krabice

Plnobarevná poštovní krabice je náš prémiový produkt. Pro tento box používáme jiný podklad pro tisk, díky čemuž dosáhneme neuvěřitelně živých barev v plné sytosti. U tohoto výjimečného boxu navíc nabízíme několik finálních úprav - lesklá nebo matná folie na povrchu a také bílou barvu uvnitř boxu.

 

Odder_side_plnobarevny_eco_krabice
Plnobarevný poštovní box

Produktové boxy, klasické i dvoudílné, jsou ideální pro značky, kterým záleží na precizní prezentaci. Potisky na papíry, ze kterých pak produktové boxy vyrábíme (Arktika a Chromocard), jsou bezchybně syté a vysoce kvalitní.

 

Produktovy box Packhelp Emerald
Produktový box

Jistota bezpečné přepravy?

Jestli je vaší největší obavou právě bezpečnost zabaleného zboží, doporučujeme přidat další vrstvu v podobě plastové obálky. Plastová obálka zaručí, že váš box nepoškodí ani nejbláznivější vrtochy počasí.

Alternativně by mohly tomuto účelu posloužit i klopové krabice, obzvlášť pokud plánujete posílat souhrn více balíků v jednom.

Cena?

Stojíte teprve na startu své podnikatelské cesty a nechcete se ukvapit? Gratulujeme k rozumnému přístupu a s klidným srdcem vám doporučujeme začít s malou objednávkou. Třicet nebo sto kusů není mnoho, ale poskytnou vám cennou zkušenost a osobní náhled do celé obalové problematiky. Potřebujete šetřit? Vybírejte mezi poštovními krabicemi Eco a Eco bílá, při budování dobrého jména značky skvěle poslouží a vy tak dostanete “hodně muziky za málo peněz”.

Nicméně, pokud máte v plánu své klienty hýčkat a třeba jim i vyrazit dech, klidně se nechte unést pokročilými možnostmi plnobarevných poštovních krabic a stylových produktových boxů.

To je vše, přátelé, a je toho najednou docela dost, že?

Napadá vás ještě něco, co jste v textu dosud neobjevili? Dejte nám vědět a náš tým pro vás a vaše šťastné obaly udělá maximum.

 

Obchod

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku