Mohou kartonové krabice s potiskem zvýšit obrat vaší firmy?

Aleksandra Owczarek
Aleksandra Owczarek | 5 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Kartonové krabice s potiskem mohou zlepšit výsledky prodeje. Zjistěte, proč a jak na to šly zkušené firmy na trhu.

Prodej závisí na mnoha parametrech – ceně, citlivosti zákazníka na cenu, dostupnosti, velikosti nabídky, ceně a kvalitě výrobních materiálů, reklamních kampaních… a v tomto výčtu bychom mohli dále pokračovat. Také obal může pozitivně ovlivnit prodej.

#1 Balení je součástí vaší značky

Personalizovaná krabice s potiskem je mluvčím vaší značky ještě dříve, než má k tomu příležitost vaše zboží. Je to první styčný bod zákazníka s vámi a vypovídá o vašem stylu, estetice, pečlivosti a originalitě.

Není náhodou, že v internetu nyní kraluje fenomén jménem unboxign. Rozbalování je součástí zážitku, přináší potěšení samo o sobě.

#2 Originální balení zvyšuje hodnotu výrobku

Průzkumy ukazují, že většina konzumentů se rozhodne provést nákup během několika vteřin. Hlavní roli zde hrají emoce, a to, že se jako konzumenti racionálně rozhodujeme – je jen pohádka.

Obal může emoce u zákazníka vyvolat nebo může vytvářet dojem, že je díky němu zboží hodnotnější. Existuje koncept tzv. „inteligentního obalu“, který má řešit konkrétní problém a díky tomu růst užitečnost celého produktu. Příkladem je čínský návrh obalu na jídlo, který jídlo i zahřeje. Studio Ba Shun Lan Ren navrhlo obal obsahující ohřevný prvek, který se aktivizuje, když se do obalu nalije voda.

Setkáváme se také s rostoucím zájmem o aromatizované obaly. Klasikou na trhu jsou recyklovatelné obaly. Některé firmy našly své zákazníky právě díky těmto trendům. Příkladem může být Water For Change švédská voda balená v recyklovatelných krabičkách.

Kartonové krabice s potiskem na vodu

#3 Klienti se raději vracejí k obalům vysoké kvality

Kvalitní nebo originální obaly zaručují bohatší zážitek s produktem a také zvyšují šanci na to, že si ho zákazník zapamatuje. Je to způsob, jak na jedné straně upoutat pozornost nových zákazníků, ale také pečovat o loajalitu stávajících.

Díky originálním obalům lze pozornost zákazníků získat také v sociálních sítích. Devangari Art – zákazník Packhelp – s úspěchem ukazuje svůj skvěle navržený obal nejen na Facebooku.

Kartonové krabice s potiskem Devangari

A jak si udržet přízeň zákazníků zase ukazuje kultovní Starbucks, který s nimi navazuje kontakt prostřednictvím sezónních kelímků.

Starbucks sezónní kelímky s sebou

#4 Kartonové krabice s potiskem a přidaná hodnota v prodeji

Koupě to není skutečný konec prodeje. Alespoň by neměla být. Prodej je široká paleta úkolů, kde nejde jen o peněžní výměnu, ale také o doručení nebo balení. Každý prvek přispívá ke konečnému úspěchu.

To znamená, že každý prvek může být využit k tomu, aby se zvýšila kvalita prodeje. Skvělý výrobek je podmínkou, ale zákazníci také ocení vyškolenou a milou obsluhu nebo originální designerské balení.

ekologicky šetrné krabice z malimo

#5 Obal jako vyjádření postoje

Můžete díky obalu demonstrovat svůj postoj jako značka? Samozřejmě! Proekologické smýšlení vede řadu zákazníků k výběru těch značek, které mají podobné vize jako oni. Kartonové krabice s potiskem jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a po použití je možné je znovu požít nebo znovu recyklovat.

Slyšeli jste o upcyklaci? Jde o to, použít odpadní materiál znovu a často jinak než bylo původně zamýšleno. Navrhněte proto své obaly tak, že je zákazník nebude chtít vyhodit a použije vaše kartonové krabice s potiskem na uchovávání dalších věcí u sebe doma.

Sečteno a podtrženo

Kartonové krabice s potiskem mohou upoutat pozornost nových zákazníků, získat loajalitu těch stávajících, vyjadřovat proekologický postoj, ale hlavně – zvyšovat zisk. Chcete si vyzkoušet, jak by mohly vypadat obaly podle vašeho návrhu?

V jednoduchém online editoru si to můžete vyzkoušet nezávazně a za pár vteřin. Vyberte, jaký obal chcete navrhovat.

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku