Praktický balíček na potraviny

Aleksandra Owczarek
Aleksandra Owczarek | min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Balíček na potraviny dokáže ovládnout chaos v domácnosti, a navíc prodloužit životnost salátu, polévky nebo pečeně. Vyplatí se mít je v bytě, protože nikdy nevíme, kdy se můžou hodit.

Balíčky na potraviny mají za úkol především ochranu před zkažením. Také usnadňují přepravu jídla a ovlivňují jeho atraktivní prezentaci. Soustřeďme se ale nyní na ochranné hodnoty a přejděme ke sklu, které vykazuje obzvláštní odolnost proti veškerým chemickým vlivům.

Nejdůležitější je, že sklo nijak nereaguje s potravinami, je stálé, odolné vůči širokému rozpětí teplot a neexistuje riziko, že do potravin proniknou těžké kovy. Má ale také jednu vadu. Přestože efektivně chrání před UV zářením, neochrání potraviny před rozkladem. Proto je nesmíme zapomenout chránit před světlem.

Balíčky na potraviny z plastu

Další druh balíčků jsou balíčky z plastu. Jsou asi nejrozšířenější a ve své oblibě sklo předběhly. Používání takovýchto nádob přináší mnoho výhod. Ano ony s potravinami chemicky nereagují, a navíc jsou mnohem lehčí než skleněné a snadněji se přenášejí.

Navíc se bezpečněji přepravují, protože nepanuje riziko, že by se rozbily. Veškeré problémy spojené s používáním balíčků tohoto typu vyplývají z jejich špatného používání a uchovávání věcí, které by se skladovat neměly, např. tuků. Existuje také morální dilema, jestli se rozhodnout pro plast škodlivý pro životní prostředí, nebo je lepší vsadit na recyklovatelné sklo?

Zdánlivě ekologický papír

Úplně nakonec se trochu podívejme na papírové balíčky. Jsou velmi lehké, ale málo odolné vůči všem vnějším vlivům. Papír se snadno potrhá, a navíc jím rychle prostupuje vlhkost a sám se trhá. Jeho jedinou předností je to, že potraviny chrání před světlem.

Ovšem lepidla a jiné chemikálie použité při výrobě těchto balíčků mohou přímo pronikat do sladkého pečiva, uzenin nebo sýrů. Vyplatí se na to myslet.

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku