Co nevíte o poštovních krabicích v e-commerce?

Aleksandra Owczarek
Aleksandra Owczarek | 5 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Z čeho jsou vyrobeny poštovní krabice? Jaká je jejich role v odvětví e-commerce? Jaká řešení jsou v současné době v módě? Přejeme Vám příjemné čtení!

Kartonové poštovní krabice hrají velmi důležitou roli v elektronickém obchodě. Můžeme v nich ukládat a přepravovat potraviny, kosmetiku, léky i elektroniku. Jak vypadá výroba takových obalů?

Sheyn udržitelné ekologicke balení

Výroba poštovních krabic krok za krokem

Kartonové krabice jsou ideální pro bezpečné balení a také doručování zboží do domácností. Základním výrobním materiálem je lepenka, kterou tvoří karton vyrobený ze směsi odpadního papíru a rozmělněného dřeva ve stroji pro výrobu lepenky.

Krabice mohou mít různou nosnost a pevnost, podle toho, kolik vrstev lepenky bylo na výrobu použito. Nejčastěji se setkáme s krabicemi z 3vrstvé nebo 5vrstvé lepenky. Ty nejodolnější se vyrábějí ze 7 vrstev. Podle toho, jaké rozměry si zákazník zvolí v online editoru, vyrobíme v Packhelp listy vrstvené lepenky, ze kterých lze za několik okamžiků složit pevnou krabici.

Recyklovaný materiál to není jen plané gesto

Online obchodování z roku na rok roste a s ním roste objem obalů, ve kterých e-shopy své zboží zasílají. Nový styl výměny zboží nesmí být lhostejný k životnímu prostředí, proto je velmi důležité používat obaly z recyklovaných materiálů.

Češi ze všech odpadů nejlépe třídí papír! V roce 2018 jsme vytřídili 225 000 tun papíru a každá domácnost vytřídila v průměru 49 kg papírového odpadu. Tento materiál je ideální na lepenku, která slouží na výrobu poštovních krabic.

Bílá doručovací krabice se dvěma samolepicími proužky

Jaké jsou typy lepenkových krabic

Předtím, než se poštovní krabice dostane k zákazníkovi, musí projít zpracováním, díky němuž získá správný tvar a vzhled. V plotru se na krabice natiskne jednobarevný nebo vícebarevný potisk, podle návrhu zákazníka. Tento potisk je možné umístit dovnitř i na vnější stranu krabice.

Existuje několik typů krabic – každá se hodí na jiný typ zboží. Eco poštovní krabice jsou, jak název napovídá, ekologické obaly s jednobarevným potiskem na vodní bázi. Jsou pevné, odolné, lze je objednat v přírodní nebo bílé barvě. Na plnobarevných poštovních krabicích krásně vynikne grafický návrh potisku, protože je potištěna celá plocha krabice. Velmi praktické jsou doručovací krabice pro e-shopy, které mají pevné lepící proužky na zabezpečení zásilky během doručení.

Potisk na vnitřní straně poštovní krabice

Poštovní krabice jako mobilní reklamní plocha

Reklamní potenciál poštovních krabic je velmi cenný, zejména v odvětví e-commerce. Jak využít reklamní potenciál reklamního balení? Za prvé, umístěte na něm logo vaší firmy! Na obalu můžete také vytisknout libovolný reklamní slogan nebo napsat poděkování zákazníkovi.

Tisk se nemusí omezovat jen na víko krabice – navrhněte potisk na boční strany nebo překvapte zákazníka barevným potiskem uvnitř krabice. Obal je klíčem k jeho srdci a první věcí, kterou uvidí poté, co mu zboží doručí domů.

Podívejte se, jak s obaly pracují zákazníci Packhelp a nechte se inspirovat!

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku