5 důvodů, proč zaměstnancům připravit balíček na uvítanou

Aleksandra Owczarek
Aleksandra Owczarek | 5 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Vaši pozornost si zaslouží každý nový zaměstnanec – nezapomenutelný zážitek z prvního dne pomůže lépe se adaptovat.

První den v nové práci je vždycky náročný. Noví lidé, budování nových vztahů, osvojování si nových postupů. Zažili jsme to všichni. Většina z nás víckrát než jednou.

První den v práci lze přirovnat k prvnímu pohledu na zboží v obchodě. I zaměstnanec, stejně jako zákazník, si vytváří první dojem. A ten ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je přístup firmy ke stresu z prvního dne.

Zjistěte, jestli umíme vytvořit takový obal, co si vás a zákazníky získá!  

Co to je onboarding?

Pro uvítání nových zaměstnanců do firmy se v poslední době používá termín onboarding, relativně nový koncept způsobu nástupu a adaptace zaměstnanců. Prvním a nejdůležitějším prvkem onboardingu bývá balíček na uvítanou.

Tyto balíčky mohou obsahovat řadu firemních předmětů jako např. užitečné kancelářské potřeby, ale také různé vychytávky.

Byla by chyba tyto balíčky považovat za pouhé dárky. Onboarding má zaměstnance zároveň připravit na výkon práce. Symbolizuje úctu a ocenění.

Teď, když víme, co to onboarding je, odpovězme si na otázku, proč by se firma výrobou balíčků na uvítanou měla zabývat.

#1 Nečekaný dárek

Tak především, balíček na uvítanou bývá nečekaný. Ve většině oborů není nic takového běžné (kéž by bylo!), a proto nový zaměstnanec žádný dárek nečeká. Překvapení je o to milejší, když v krabici najde i pár osobních věcí.

Tyto balíčky si zaměstnanec často nechává dlouho poté, co se v nové práci rozkouká. Stanou se připomínkou prvního dne v práci, která s sebou spíše než stres nese nádech super zážitku a vzrušení nečekaného.

vyžádejte nabídku obal na míru

#2 Symbolika firmy, která si svých zaměstnanců cení

Průzkum provedený v r. 2017 ukázal, že důvod k výpovědi u více než 60 % zaměstnanců je pocit nedocenění. To je jistě číslo k zamyšlení, že?

Balíček na uvítanou je první známkou úcty k zaměstnanci. Přípravou takové krabičky firma v zaměstnanci posiluje pocit výjimečnosti.

 

#3 Budování firemní kultury hned od prvního dne

Firemní kultura neznamená jen nástroje, které používáte, nebo způsob, jakým se zaměstnanci navzájem oslovují. Je to především soubor vnitrofiremních postupů, díky nimž se firma stává jedinečnou. A i darování balíčku na uvítanou rozhodně pomáhá takovou kulturu vytvářet.

Jak budovat firemní kulturu pomocí onboardingu? Nechte se inspirovat případovou studií Move Closer.

#4 Organizace pracovního stolu

Nový pracovní stůl často vypadá hrozně nevlídně. Je to tak – nezáleží na tom, jestli jde o designérský kousek, nebo o jednoduchý šedý kus nábytku. Je to prostor, který se „Vaším“ teprve musí stát.

Balíček na uvítanou může do tohoto prázdného místa vnést trochu života. Lze jej využít pro uložení propisek a poznámek, jako stojan na monitor nebo třeba jako krabičku na telefon, peněženku a klíče.

 

packhelp-article-onboarding-desk

#5 Nábor zaměstnanců jako událost na sociálních sítích

Také se Vám vybaví nekonečný zástup pracovních pozic inzerovaných na Facebooku a LinkedIn? A máte dojem, že ve valné většině z nich se píše pořád to samé dokola?

Znějí, jako by získání práce byl bezmála zázrak. Dnes je to však jinak. Zaměstnanci se nebojí práci pravidelně měnit. Nejlépe to asi definuje generaci mileniálů, která ve svém pracovním prostoru vyžaduje kreativní volnost.

Balíček na uvítanou představuje nástroj, jak okolo firmy vybudovat poutavý příběh. Firemní marketing se zdaleka netýká jen prodeje výrobků. Zahrnuje budování značky, růst firmy, aby se mohla stát specialistou v oboru apod.

A jednou z rolí firmy je také být dobrým vypravěčem. Nástup nových lidí přece nezajímá jen firmu samotnou. Všichni, kdo svou milovanou značku sledují na sociálních médiích, se chtějí dozvědět víc. Včetně jejích zaměstnanců.

Na závěr

Ať už jste HR manažer nebo vlastník malé firmy, onboarding se může stát skvělým a neotřelým způsobem, jak začít spolupráci. Nezapomínejte, že první den v práci má velký dopad na každý další den. Pokud máte pocit, že onboarding stojí za zkoušku, vyberte si z naší nabídky krabic.

vyžádejte si nabídku pro své obaly

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku