Concrete Jungle

E-commerce

Co vás napadne, když se řekne inovace? Pravděpodobně se vám vybaví nová aplikace, softvérový systém nebo nějaké zajímavé zařízení. Věděli jste však, že existuje inovativní bižuterie?

My také ne.

Značka Concrete Jungle vás překvapí.

Vyrábí totiž vskutku originální šperky. Elegantní, krásné a jedinečné – Concrete Jungle nabízí kousky vyrobené z betonu. Na trhu se tato značka objevila s něčím novým, průlomovým, a navíc je inspirována udržitelností.

V tomto jedinečném příběhu se blíže podíváme na příběh Madlen a Daniela, dvojice podnikatelů z Německa, kterým se zalíbila hlavní myšlenka udržitelnosti a inovace. Díky jejich vášni se zrodil produkt, který zaujal celý svět.

Concrete Jungle krabice s víkem

Náhodné experimenty s betonem

Když se řekne beton, jen těžko by vás napadly šperky vyrobené z tohoto materiálu. Je proto zajímavé sledovat jak Daniel a Madlen stvořili tento originální koncept.

Všechno to začalo obrovským překvapením.

V roce 2012 potřebovali stůl. Dlouho se jim nedařilo najít ten, který by jim opravdu vyhovoval. Po neúspěšném hledání se rozhodli vlastní stůl „vylít betonem“. Mezi dvojicí a na první pohled chladným materiálem to zajiskřilo.

V krátkém čase se toho o betonu chtěli naučit co nejvíce. Zjistili, že po úpravě má všestranné využití. Beton nemusí být jen materiálem, který vidíme každý den na ulici. Právě naopak!

Daniel a Madlen začali experimentovat a vytvořili vlastní směs betonu. Těžká práce se jim vyplatila – vznikl totiž vysoce odolný a funkční druh betonu. „Tento druh betonu vyžaduje bohaté pracovní zkušenosti, zručnost a speciální míchačku. Většinou se používá k výrobě křehkých architektonických prvků a v oblasti strojírenství.“ Toto jedinečné složení bylo přesně podle jejich představ – jemné, odolné a především udržitelné.

Concrete Jungle krabičky na šperky

Malá značka založena na principu udržitelnosti

Udržitelnost byla součástí značky Concrete Jungle už od samého začátku. Pro Madlen a Daniela je péče o naši planetu stejně důležitá jako zisk pro jakoukoliv jinou značku. Koneckonců máme k dispozici jenom jednu, a právě společnosti na ni mají ten největší vliv.

„Chceme se odlišit, nabídnout ekologičtější řešení a snížit naši uhlíkovou stopu. Plně si uvědomujeme, jaký dopad bude mít naše značka na budoucí generace,“ prozradila Madlen.

Silný cit pro ekologii ovlivňuje veškerá rozhodnutí značky – přesně z toho důvodu je hlavní surovinou právě beton. Když se podíváme na statistiky emisí CO2, produkty vyrobené z betonu mají mnohem nižší emise než ty ze zlata nebo stříbra.

Značka Concrete Jungle má navíc vlastního Manažera udržitelnosti, který dohlíží na celý výrobní proces a kontroluje produkci odpadů a emisí. Cílem značky je neplýtvat surovinami. Každý kousek betonu je opakovaně použitý v novém projektu, takže ani jeden kousek nepřijde nazmar.

Díky tomuto přístupu získala značka Concrete Jungle prestižní ocenění Green Product Award 2019. Toto ocenění se uděluje nejinovativnějším a udržitelným produktům značek po celém světě.

Concrete Jungle krabice s potiskem uvnitř

Concrete Jungle: oceněný obal pro oceněnou značku

Není nic překvapujícího na tom, že udržitelná značka jako je Concrete Jungle bude chtít jen ty nejlepší udržitelné obaly.

Zakladatelé však hledali něco víc.

Když značka Concrete Jungle kontaktovala společnost Packhelp, začali jsme pracovat na něčem, co by ji dokonale vystihovalo a zcela okouzlilo. Dechberoucí produkty si přece zaslouží to nejlepší.

Značka Concrete Jungle navrhla Poštovní krabice s oboustranným potiskem (vnitřním i vnějším). Jsou vyrobeny z vlnité lepenky potištěné CMYK barevným modelem a inkousty na přírodní bázi.

Věděli jste, že díky této krabici podpoříte výsadbu stromů? Zjistěte se více!

Povrch krabice je v elegantním a udržitelném stylu, který je laděný v barvách značky – zelené a bílé. Zdobí ji navíc nápis „Hip hip hurá, třpytivé zboží z betonu je tady“.

Po otevření krabice je reakce každého zákazníka stejná – němý úžas při pohledu na takovou krásu.

Uvnitř krabice se celkový dojem rychle změní. Vypadá to tam jako v temném pralese, který je přepleten flórou v různých barevných odstínech zelené. Hned na začátku vás přivítá vzkaz: „Také vás rádi vidíme.“

Na horní straně krabice jsou umístěny informace o značce, ocenění a hodnotách spojených s udržitelností. Všechno dokonale zvýrazní zlatý potisk.

Kdyby měly krabice osobnost, tato by byla jednoznačně nepřehlédnutelná a okouzlující.

Concrete Jungle krabice s marketingovými hesly

Rozbalování a vstup do džungle

Značka Concrete Jungle při rozbalování krabice tasí z rukávů hned několik es. Uvnitř nejdete jedinečný děkovný vzkaz, který vám zajisté zpříjemní den. Poté najdete hlavní hvězdu představení – šperky z dílny Concrete Jungle.

Šperky jsou uloženy v Papírové krabici s víkem té nejvyšší kvality. Tento nadčasový obal má krásnou zelenou lesní barvu. Zdobí ho i reliéfní detaily zlaté barvy, logo značky a její klíčová poselství.

Tato krabička potěší nejedno oko.

Papírové krabice s víkem jsou dalším ekologickým řešením. Tato nádherná díla jsou vyrobena z recyklované vlnité lepenky a jsou navíc recyklovatelná. Díky jejich lokální výrobě se snižuje emise uhlíku.

Být jiný je změna sama o sobě

Příběh značky Concrete Jungle je splněným snem. Když dva lidé vloží do své práce své jedinečné nápady, srdce a duši, všechno je možné.

Daniel a Madlen jsou skvělí podnikatelé, kteří věděli, čeho chtějí dosáhnout už od samého začátku. Díky tvrdé práci se jim povedlo založit skvělou a jedinečnou značku.

Inspirující je, že se rozhodli vydat složitější ekologickou cestou, které se spousta značek raději vyhýbá. Značka Concrete Jungle chce naši planetu změnit k lepšímu.

Nezáleží na tom, jak velký je vliv značky. Dvojice podnikatelů je důkazem toho, že každý se může podílet na lepších zítřcích a je jen na něm, jestli se pro takovou změnu rozhodne. Značka Concrete Jungle získává ocenění za svou práci už od svého začátku a roste na síle.

Držíme Danielovi a Madlen palce a jsme si jisti, že jejich tvrdá práce a oddanost naší planetě budou zárukou jejich dalších úspěchů.