Ortusia a návrat k ekologickému zahrádkářství

E-commerce

Značka Ortusia je příběhem dvou bratrů z Bretaně. Michel pracuje jako inženýr a Guillaume se zabývá ekologickým zahradničením. Chtěli, aby se ekologie stala hlavní součástí jejich projektu a našli způsob, jak naučit lidi organickému zahradničení, a navíc aby si při tom užili spoustu skvělé zábavy.

Ortusia prodává zeleninové zahrádkářské sady na klíč. Začínající zahrádkáři tak obdrží organickou zeleninovou zahradu a mobilní aplikaci, která jim krok po kroku pomůže s její přípravou a péčí. Cílem Ortusie je v lidech probudit vášeň pro zahradničení. Pomůže jim znovu objevit principy sezónní dostupnosti potravin a důležitou roli ekosystémů.

Ortusia poštovní krabice s vlastním potiskem

Úvod do zahradničení v praxi

Značka připravuje tzv. OrtuKits, což jsou tematické zeleninové zahradní sady, které umožňují postavit si vlastní zeleninovou zahradu. Obsahují reprodukční semena pocházející z ekologického zemědělství a pelety z kokosových vláken určené pro setí.

Značka Ortusia momentálně nabízí čtyři druhy zahradních sad OrtuKits:

# 1 „Ok, jdeme na to!“: je startovní sada OrtuKit. Jedná se o komplexní sadu vhodnou pro úplné začátečníky. Stačí si nainstalovat aplikaci Ortusia a snadno vypěstovat 5 různých druhů organické zeleniny.

# 2 Rodinná sada: je sada určená pro rodiny. Díky ní se na pěstování může podílet celá rodina. Obsahuje 9 různých druhů organické zeleniny.

# 3 Babiččina souprava: nabízí takové druhy zeleniny, které kdysi pěstovali naši prarodiče.

# 4 Sada s aromatickou příchutí: je sada, která příjemně provoní vaši kuchyň díky čerstvě vypěstovaným bylinkám.

Ortusia eco poštovní krabice

Aplikace Ortusia pro moderní zahradníky

Aplikace Ortusia je online mobilní aplikace, kterou lze naistalovat do mobilu, tabletu či počítače. Jak funguje? Je to hravý vzdělávací program pro založení vlastní organické zahrádky. Začínající zahradník postupuje podle kroků v aplikaci. Pomocník „Ortus“ mu pomůže zahrádku vysadit a poté poskytne rady, jak o ní pečovat.

Pomocník Ortus zahradníkům také pomůže naplánovat a dobře navrhnout jednotlivé kombinace zeleniny. Vysvětlí princip sezónní dostupnosti zeleniny, různé kombinace a střídání plodin pomocí krátkých vzdělávacích her.

Navíc pomůže v boji proti nemocem a škůdcům. Díky pomocníkovi budete mít přehled v každodenní péči o vaši novou zeleninovou zahrádku. Zahradník bude o každém úkolu informován prostřednictvím upozornění v aplikaci. Péče o zeleninovou zahradu nebyla nikdy snadnější a zábavnější!

Ortusia balení ekologické na semena

Jakou roli hraje prostředí v hodnotách a fungování vaší značky?

Životný prostředí tvoří základ každého kroku, který jako značka podnikneme. Je pro nás tím nejdůležitějším a klíčovým prvkem. Ještě dřív, než jsme navrhli celý projekt Ortusia, všimli jsme si změn v návycích spotřebitelů. Stále víc si uvědomovali, že musí nakupovat zodpovědněji.

Návrat k přírodě a její objevování je výsledkem toho, že si lidé konečně začali uvědomovat dopad stravování a konzumace potravin na životní prostředí. Doufáme, že díky Ortusii bude tato osvěta probíhat hravým a vzdělávacím způsobem bez zbytečného obviňování či nátlaku. Jsme si jisti, že jakmile ochutnáte vlastnoručně vypěstovaná sezónní rajčata, nákup rajčat bez chutě v zimě se pro vás stane absurdním a zbytečným rozmarem!

Celý program byl navržen tak, aby byl co nejšetrnější vůči životnímu prostředí. Naše aplikace je mobilní online aplikace, takže ji lze spustit na jednom serveru pro všechna zařízení (počítače, tablety, telefony) a tím snížit spotřebu energie.

Ortusia návod na krabici

Naše semena jsou organicky pěstována a reprodukovatelná. Z vaší zeleniny můžete taková semena opět získat a znovu je zasadit. Naše zeleninové zahradní sady jsou vyrobeny z minimálně 90% recyklovaných materiálů a jsou plně recyklovatelné. Použitý inkoust je na rostlinné bázi, a proto jsou naše sady kompostovatelné. Zákazníkům také doporučujeme, aby zeleninové zahradní sady byly opakovaně použité v podobě sazenic.

Obaly zahradních sad proto nepatří do koše, ale vyplatí se je použít na novou zahradu v podobě výsevné desky, a nakonec do zeleninové zahrady přidat uhlíkatý materiál.

Péče o životní prostředí také hraje důležitou roli v naší hospodářské strategii a při výběru našich dodavatelů a partnerů. Spolupracujeme například s kamennými obchody, které nám pomáhají s prodejem našich zeleninových zahradnických sad. Tím jsme omezili poštovní zásilky.

Ortusia kartonové vybavení krabice

Podle čeho jste vybírali vhodný obal?

Náš obal jsme vybrali v souladu s našimi environmentálními hodnotami. Řídili jsme se filozofií života bez obalů a začali jsme už u samotného designu pro sady OrtuKits. Neměli jsme náročná očekávání, obal OrtuKit musel vypadat dobře, být znovu použitelný a kompostovatelný. Pro dosažení tohoto cíle musela být sada vyrobena z kvalitního recyklovaného kartonu, který by byl biologicky rozložitelný a potištěný inkoustem na rostlinné bázi.

Kvalitní lepenka proměnila sadu OrtuKit v sazenici, a tím získala druhý život. Navrhli jsme i krásný design, aby si lidé dvakrát rozmysleli, než ji hodí do koše. Obal OrtuKit není balením pro přepravu semen, je nedílnou součástí našeho produktu!

Sada OrtuKit měla mít dvě verze: verzi „poštovní schránky“ pro poštovní zásilky a „krabičkovou“ verzi, do které se vešlo více produktů k prodeji v kamenných obchodech.

OrtuKit obsahuje obálky se semeny. Na obálky jsme měli stejné požadavky – jsou vyrobené z kvalitního sulfátového papíru, mají krásný design, a navíc jsou potištěné inkoustem na rostlinné bázi.

Chtěli jsme také vyrovnat cenu balení, protože zahradníci kupují především semena zeleniny!

Pro malou značku, jako je ta naše, bylo snazší najít jednoho dodavatele pro všechny naše obaly. Společnost Packhelp byla darem z nebes! Výrobky, které přesně splňují naše požadavky a bezvadný zákaznický servis za více než rozumnou cenu. Jsme na tento výsledek velmi hrdí a doufáme, že vás OrtuKits inspiruje k založení vlastní zahrádky!

Ortusia mobilní aplikace

Jaké jsou krátkodobé či dlouhodobé plány pro vaši značku?

Máme s Ortusií velké plány! Krátkodobým cílem je vylepšovat aplikaci Ortusia, aby lépe vzdělávala milovníky zeleninové zahrady. Chystáme se rozšířit nabídku OrtuKits, abychom zákazníkům pomohli objevit nové odrůdy zahradní zeleniny. Chceme také navázat spolupráci se specializovanými maloobchodníky s cílem nabízet naše výrobky v kamenných obchodech.

Současně vyvíjíme aplikaci věnovanou školám, OrtuSchool. Tato aplikace využívá matematiku, francouzštinu a jiné předměty v zahradnické praxi a pomáhá učitelům vysvětlit a učit děti udržitelnému způsobu života již od útlého věku.

Z dlouhodobějšího hlediska si přejeme navrhnout řešení pro různé společnosti a pomoct jim vytvořit komunity pomocí zeleninových zahrad. Chceme také vyvinout řešení pro domovy důchodců a městské sdílené zahrady.