Warsaw Saints

E-commerce

V rámci naší řady inspirujících příběhů o udržitelných značkách pro vás máme okouzlující příběh Warsaw Saints.

Warsaw Saints je malá značka, která se na rozdíl od ostatních snaží bořit veškeré překážky a chce svět opravdu změnit.

Vše od hlavních idejí a nosných pilířů značky až po její obchodní operace je zářivým příkladem toho, jak by značky měly podporovat udržitelné podnikání.

V tomto rozhovoru se dozvíte, co z Warsaw Saints dělá značku budoucnosti.

Prozraďte nám něco víc o vaší značce. Čím se zabývá Warsaw Saints?

Warsaw Saints není jen obyčejná oděvní značka. Chceme světu něco vzkázat – můžete si dělat, co vás jen napadne.

Warsaw Saints značka

Tolik lidí žije ve strachu z neznáma, vede pohodlný konformní život a neustále přemýšlí o tom „co by bylo kdyby“.

Warsaw Saints je zde proto, aby lidi rozvíjeli svou vůli něco změnit. Musí se už konečně vzbudit a začít si plnit sny!

Rozhodně se jedná o neobvyklou myšlenku. Jak vznikl hlavní koncept vaší značky?

Před založením značky Warsaw Saints jsem pracoval pro velké korporace, zejména v oddělení marketingu. Bylo hrozné vidět tolik lidí, kteří byli zklamáni ze své práce. Překvapilo mě, že nikdy neměli odvahu něco změnit.

Každý den chodili do práce, která je žádným způsobem nenaplňovala. Po celou dobu si na něco ztěžovali – od rána až do večera, a tak dokola.

Musím přiznat, že jsem byl v podobné situaci.

Věděl jsem, že chci udělat první podnikatelský krok a založit vlastní značku. Nejvíc jsem se samozřejmě bál selhání. Víte, já nejsem žádný profesionální návrhář, takže jsem byl v této oblasti trochu ztracený.

Jednu věc jsem však věděl jistě – musím přestat pracovat pro někoho cizího a plnit jeho vlastní sny a cíle. Chtěl jsem začít pracovat sám. Po zdlouhavém brainstormingu a přemýšlení o své budoucnosti jsem vzal všechny své obavy a proměnil je ve značku – Warsaw Saints.

Vaše značka má zajímavý název. Jakou roli sehrávala při jeho vzniku právě Varšava?

Značka vznikla ve Varšavě. Musím přiznat, že jsem jaksi chtěl, aby se značka lišila právě názvem a aby si lidi pamatovali její původ. Funguje to skvěle!

Naše výrobky jsou velice univerzální a nyní máme zákazníky z různých zemí po celém světě.

S každým zakoupeným kusem oblečení doufám, že si vzpomenou na to, odkud jsme – z Varšavy.

Warsaw Saints poštovní krabice

Můžete nám o vašich produktech prozradit něco víc?

Nabízíme oblečení ve streetwear stylu, protože je jednoduché, pohodlné a univerzální.

Chtěli jsme nabídnout snadnou a rychlou alternativu pro oblékání na každý den.

Vybrat si to, co si každý den oblečeme, je velmi náročné. Sečteno a podtrženo – trávíme tím hodně času. Když však máte něco podobného jako uniformu, nemusíme si s tím dělat hlavu. Můžeme se soustředit na realizaci svých snů a budeme se navíc cítit pohodlně.

Warsaw Saints poštovní eco krabice

Chtěl bych také zdůraznit, že usilujeme o vytvoření vysoce kvalitního oblečení, které bude trvanlivé a lidem poslouží opravdu na dlouho.

Když si koupíte oděv z dílny Warsaw Saints, můžete ho nosit klidně i 10 let. Kvalita, pohodlí a nadčasový styl jsou pro nás to nejdůležitější.

Podle čeho víme, že je Warsaw Saints udržitelnou značkou?

Odpověď je jednoduchá: trvanlivost a univerzální návrhy.

Textilní průmysl je jedním z odvětví, které má největší podíl na znečisťování ovzduší. Vzhledem k tomu, že velké značky propagují rychlou módu a v zákaznících chtějí vyvolat nutkavou spotřebu typu „co je obnošené, patří do koše“ (už po několika použitích), jsme chtěli, aby naše značka neměla s tímto konceptem absolutně nic společného.

Značka Warsaw Saints měla udržitelnost v krvi už od samého začátku.

Warsaw Saints krabice s potiskem

Oblečení v univerzálním stylu bude vypadat skvěle téměř s jakýmkoli kouskem vašeho šatníku.

Naše kalhoty budou například vypadat ležérně v kombinaci s Air Max sportovními botami, budou však skvěle ladit i s botami na vysokém podpatku. Naše univerzální střihy naznačují, že se jedná o unisex oblečení pro ni i pro něj. O oblečení se můžete dokonce dělit se svou přítelkyní či přítelem. Díky tomu ve skříni ušetříte spoustu místa.

Pokud se jedná o dlouhodobé nošení, velice si vážíme vysoce kvalitních produktů a materiálů. Oblečení z dílny Warsaw Saints vám poslouží po celá léta.

Navíc pomůže odolat „stylům, které jsou nyní in“, protože naše návrhy nikdy nevyjdou z módy.

Rad bych také dodal, že pokud se jedná o udržitelnost, pokoušíme se tuto vlastnost začlenit do naší značky i v jiných oblastech.

Warsaw Saints obaly ekologické

V roce 2018 jsme se rozhodli přestat používat jakékoli materiály vyrobené z plastu a stali jsme se společností bez plastů.

Naše obaly jsme vymysleli tak, abychom mohli používat pouze produkty vyrobené z recyklovaného papíru. Od společnosti Packhelp jsme dostali čerstvý vítr do plachet. Vyrobila pro nás obaly, které byly nejen udržitelné, ale také vypadaly úžasně.

A ještě jedna poslední, ale důležitá věc – veškeré naše oblečení je vyrobeno v Polsku. Bylo to pro nás velice důležité. Jsme šťastní, protože to má na svět velice pozitivní vliv. Máme pod kontrolou téměř každou fázi výroby, podporujeme lokální ekonomiku a snižujeme naši uhlíkovou stopu tím, že materiály nedovážíme ze zahraničí.

Jste spokojení se spoluprací s Packhelp a jejím návrhem obalu vaší značky?

Ze spolupráce s Packhelp jsme nadšení.

Kvalita a komunikace byly na té nejvyšší úrovni. Během našeho prvotního výzkumu obalů jsme zjistili, že mnoho společností zaměřených na výrobu obalů pracuje podle zastaralých metod a je opravdu těžké se s nimi dokonce kontaktovat. Také žádají o vysoké minimální objednávky (MOQ) a jejich kvalita není vůbec nejlepší.

V Packhelp jsme našli skvělého partnera. Obal splnil všechna naše očekávání a všechno šlo jako po másle.

Rozhodli jsme se pro Eco poštovní krabice v různých velikostech. Přesně tohle jsme potřebovali. Dokonale vystihovaly hodnoty naší značky.

Věděli jsme, že se jedná o ten pravý produkt, už když jsme se dověděli, že krabice jsou vyrobené z 90% recyklované lepenky a certifikovaného dřeva a design byl navíc potištěn s použitím inkoustu na bázi vody. Eco poštovní krabice jsou dokonalým udržitelným obalem.

Warsaw Saints obaly ekologické na míru

Jak vidíte budoucnost a rozvoj značky Warsaw Saints?

Warsaw Saints je malá značka. Rádi věci necháváme přirozeně se vyvinout.

Využíváme brainstorming, hledáme nové inspirace, okamžitě je testujeme a experimentujeme či navrhujeme nové oděvy. Tímto způsobem se vyvíjíme a rosteme. Naše oděvy chceme neustále vylepšovat.

Jedno víme jistě – chceme se vyhnout rostoucímu konzumerizmu. Takový přístup je hlavním zdrojem příjmů masových značek, kterým záleží pouze na množství prodaného zboží. Chceme, aby značka Warsaw Saints zůstala věrná svým základním hodnotám a aby se toto povědomí rozšířilo i mezi lidmi.

Věřím v to, že malé značky jako je i Warsaw Saints, můžou mít obrovský vliv na svět a ještě větší na lidi.