Jeho hlavní složkou je druhotná surovina.

Recyklovaný – definice

Použitý a odpadový materiál je recyklován a zpracován na „nový“. Pro co nejefektivnější proces recyklace se papír a lepenka rozkládají na menší části, ze kterých vznikne lepkavá látka – buničina. Buničina se poté smíchá s papírem, díky čemu vznikne nový pevnější materiál. Poté se materiál vyrovnává, suší, a nakonec vzniká karton. 

Plastové obaly lze recyklovat podobným způsobem. Míchání nového plastu s recyklovaným materiálem však může ovlivnit jak barvu vzniklého produktu, tak i jeho pevnost.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč bychom měli využívat recyklované materiály?

Recyklované materiály jsou klíčovým prvkem oběhové ekonomiky zaměřené na opětovné použití již použitých materiálů. Tento přístup snižuje použití primárních surovin a snižuje tak náklady na jejich těžbu. 

Každý den skončí na skládkách odpadů tuny nerozložitelných plastů. Jejich opětovné použití díky recyklaci ulehčí fungování systému trvale udržitelného rozvoje. 

Potěšujícím faktem je, že většina lepenkových a papírových výrobků v EU obsahuje vysoký obsah druhotných surovin – často nad 80 %. Recyklovaný papír a vlnitá lepenka jsou dostupnějším zdrojem materiálu než výroba produktů ze 100% nových materiálů.

Proč bychom neměli používat recyklované materiály

Ne všechny výrobky lze vyrábět z druhotných surovin, protože to negativně ovlivní jejich konečný vzhled, pevnost nebo barvu.

Packhelp a recyklované materiály

V Packhelp používáme recyklovanou lepenku z území EU. To znamená, že její přeprava probíhá na krátké vzdálenosti, díky čemu se snižují nadbytečné emise. Vzniklé výrobky jsou certifikovány FSC [1] .

REFERENCE

  1. Certifikovány FSC

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku