Obal může být opětovně použitý po splnění účelu, pro který byl původně navržen.

Odpovídající produkty

Podívat se na všechny produkty:

Obal může být opětovně použitý po splnění účelu, pro který byl původně navržen.

Opětovné použití – definice

Obaly pro opětovné použití lze použít hned několikrát pro různé účely. Lze je použít pro účel, pro který byly původně navrženy, nebo je lze využít i úplně jinak. Například krabice se hodí pro odeslání poškozeného produktu zpět prodejci pomocí dodatečné lepicí pásky, nebo ji může zákazník použít i jinak, například v ní něco skladovat nebo díky ní něco kreativního vytvořit.

Opakované použití může být také součástí designu obalu [1] , který byl navržen tak, aby po splnění prvotní funkce mohl být dále používán. Například krabička na dětské oblečení může sloužit i jako domeček pro panenky, nebo obal na kancelářské potřeby může být pro zákazníka dalším úložným prostorem pro jeho výkresy či dokumenty.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat obaly na opětovné použití

Konzumní styl života je hlavní příčinou [2] klimatických změn. Čím vícekrát lze obal opakovaně použít, tím menší je závislost lidstva na neobnovitelných zdrojích.

Firma se může rozhodnout pro používání opětovně použitelných obalů, pokud povzbudí své zákazníky k opětovnému použití obalů pro další účely. Díky tomu se snižuje spotřeba nových produktů a obalů.

Prodloužení použitelnosti obalu může také prodloužit jeho životnost a udržet jej déle mimo skládky.

Proč byste neměli používat obaly pro opětovné použití

Papírová buničina při každém zpracování ztrácí svou strukturální integritu [3] . Firma se může rozhodnout opětovně použitelné obaly nepoužívat, pokud jsou tyto obaly recyklované a jejich strukturální integrita může být po prvním použití narušena.

Packhelp a produkty pro opětovné použití

Tyto obaly mohou být použity pro účely skladování po jejich prvním použití. Mohou být také upraveny pro jakýkoli jiný účel.

Packhelp nabádá značky, aby navrhovaly své obaly tak, aby mohly sloužit pro opětovné použití.  Díky kvalitnímu obalu se zvyšuje zážitek z rozbalování a zvyšuje se hodnota značky.

Často kladené otázky

Jsou obaly Packhelp vhodné pro opětovné použití, například pro zasílání?

Doručovací krabice pro e-shopy z vlnité lepenky od Packhelp mají druhý samolepicí proužek, což znamená, že krabici lze použít podruhé, pokud nebyla při přepravě poškozena. Všechny ostatní krabice z vlnité lepenky mohou být použity k opakovanému odeslání produktů za předpokladu, že krabice je bezpečně zalepena. Ujistěte se, že je bezpečné krabici poslat podruhé.

Mohu použít platové obálky nebo kompostovatelné platové obálky podruhé?

Plastové obálky klasik lze použít podruhé, pro bezpečné opětovné uzavření obalu však budete potřebovat lepicí pásku. Nezapomínejte také na to, že kompostovatelná plastová obálka s lepicí páskou už nemusí být kompostovatelná nebo biologicky rozložitelná.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku