Neobsahuje plasty na bázi ropy.

Bez obsahu plastu – definice

Tradiční plastové obaly se vyrábějí z polymerizovaného ropného oleje [1] . To zvyšuje poptávku po neobnovitelných zdrojích, a navíc přispívá k výrobě materiálů, které se rozkládají tisíce let.

Obaly bez obsahu plastu neobsahují plasty vyrobené takovým způsobem.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat obaly bez obsahu plastu

Obaly jsou hlavní příčinou znečistění především moří a oceánů. Plasty na bázi ropy tento problém ještě zhoršují a mají výrazně negativní vliv na životní prostředí a volně žijící živočichy v něm.

Značky se mohou rozhodnout plastové obaly nepoužívat, pokud chtějí omezit negativní vliv na životní prostředí, protože se může stát, že jejich obal skončí někde jinde než na skládce.

Značka může začít používat obaly bez obsahu plastů, pokud je pro ni důležité používat materiály šetrné k životnímu prostředí.

Proč byste neměli používat obaly bez obsahu plastu

Vzhledem k obrovskému množství plastu vyrobeného z ropného oleje je uhlíková stopa, která vznikne při výrobě plastového obalu, poměrně malá.

Výsledkem je malé množství emisí uhlíku ve srovnání s energeticky náročným výrobním procesem některých obalových řešení bez obsahu plastů.

Plastové obaly jsou také vhodnou volbou pro značky s internetovými obchody, protože jsou vodotěsné a během přepravy udrží produkt suchý.

Packhelp a obaly bez obsahu plastu

Packhelp podporuje značky bez ohledu na počet zaměstnanců v používání obalů bez obsahu plastů. I navzdory nízkým emisím uhlíku, které vznikají ve výrobním procesu plastových obalů, je výsledkem produkt, který se rozkládá tisíce let.

Balení bez obsahu plastů, i když je náročné na výrobu, je dobrou volbou pro snížení množství plastů na bázi ropy, které končí na skládce.

Často kladené otázky

Jaký vliv má zákaz plastů na jedno použití na produkci plastových obalů?

Do roku 2021 Evropská unie zakáže všechny plasty na jedno použití. Toto rozhodnutí nutí značky, aby přestaly používat plasty na jedno použití v obalech a hledaly alternativu bez obsahu plastů. Připomínáme, že plastové obálky klasik společnosti Packhelp patří do kategorie plastových obalů na jedno použití, ale lze je recyklovat v průmyslovém zařízení. Doufáme, že poptávka po alternativách bez obsahu plastu, jako jsou kompostovatelné plastové obálky a papírové plechovky, se bude každým dnem zvyšovat. We expect to see the demand for plastic-free alternatives, like biopolymailers and paper cans increase.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku