Snadno se zpracovává a může být použitý jako složka pro nový materiál.

Recyklovatelný – definice

Pokud jsou recyklovatelné materiály recyklované správně, mohou se zpracovat do prvotní podoby a později být použity k výrobě nového materiálu. Recyklovatelné produkty lze míchat s dalšími recyklovanými materiály nebo prvotními surovinami pro vytvoření zcela nového produktu. Všechny úřady v EU [1] mají ze zákona povinnost nabídnout obyvatelům odpadkové koše na tříděný odpad a recyklovat materiály vhodným způsobem.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat recyklovatelné materiály

Recyklovatelné materiály snižují poptávku po prvotních surovinách a energii potřebné k jejich zpracování. Recyklovatelné materiály mohou být pro značku důležité, pokud chce snížit emise uhlíku nebo pokud chce využívat a být součástí oběhového hospodářství. 

Pokud zákazníci nemohou využívat služby recyklačních továren, můžou recyklovatelný karton recyklovat za daných podmínek v domácí kompostárně [2] .

Proč byste neměli používat recyklovatelné materiály

Pro některé značky může být nevýhodné používat recyklovatelné materiály – například v případě, že balí do recyklovatelných obalů potraviny. Pravidla pro recyklaci krabic na pizzu [3] se v jednotlivých státech liší, protože tuk a olej se míchají s kartonem, kvůli čemu jej nelze později recyklovat.

Packhelp a recyklovatelné materiály

Všechny kartonové výrobky, které prodává společnost Packhelp jsou 100% recyklovatelné a splňují všechny mezinárodní normy pro recyklaci (International Standards for Cardboard Recycling). To znamená, že je lze třídit a recyklovat.

Často kladené otázky

Mohu vyhodit svou kartonovou krabici do recyklačního koše?

Ano, pokud jste v EU, vaši kartonovou krabici můžete hodit do recyklačního koše na papír/karton. Odstraňte z obalu co nejvíce pásky a jiných prvků, které nejsou vyrobené z papíru!

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku