Go shopping on your local site


or choose another country

Inkousty na bázi vody jsou rychleschnoucí a schnou za pokojové teploty – po nanesení nejsou potřebné žádné další úpravy.

Odpovídající produkty

Podívat se na všechny produkty:

Inkousty na bázi vody jsou rychleschnoucí a schnou za pokojové teploty – po nanesení nejsou potřebné žádné další úpravy.

Inkoust na bázi vody – definice

Inkousty se používají během procesu tisku k přenosu obrázku nebo loga na materiál pomocí flexografických, litografických, ofsetových nebo digitálních metod.

Všechny inkousty pro tisk obsahují barevný pigment, pojivo (také nazývané báze), které přilepí pigment na povrch, a rozpouštědlo, které rovnoměrně rozptýlí inkoust na požadované ploše. Někdy se přidávají další látky, aby se zvýšila životnost inkoustu.

Inkousty na bázi vody obsahují pojivo a rozpouštědla na vodní bázi.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat inkousty na bázi vody

Inkousty na vodní bázi jsou určené pro tisk přímo na kartonový povrch, nikoli na samostatný kus materiálu, který se poté na karton laminuje. Inkoust na bázi vody je v kontaktu s materiálem průhledný – to znamená, že jeho vrstvu není vidět, ale proniká spíše hluboko do lepenky.

Inkousty na bázi vody nevylučují žádné těkavé organické látky (VOC) [1]  během tisku nebo sušení, a proto nejsou bezpečné pro zaměstnance ani pro okolní prostředí. 

Tyto inkousty jsou levné a lze je snadno vyrobit, protože neobsahují žádné chemické složky. Navíc není nutné je zahřívat, podrobit další úpravě nebo sušení – tuhnou při pokojové teplotě přibližně 18°C [2] . 

Odpad z tohoto procesu je jen znečištěná (nekontaminovaná) voda, kterou lze vypustit do kanalizace pro normální zpracování vody. Některé tiskárny mají také vlastní zařízení na filtraci vody pro její čištění a opětovné použití v inkoustech na bázi vody. 

Proč byste neměli používat inkousty na bázi vody

Zatímco inkousty na vodní bázi po nanesení nevyžadují žádné další úpravy, proces schnutí trvá značně delší dobu. To prodlužuje dobu realizace objednávky a v závislosti na zařízení také opozdí další objednávky. 

Inkousty na vodní bázi vytvářejí odpadní vodu, kterou lze vypustit do běžné kanalizace. Vytvářejí však více odpadu, než je tomu v případě inkoustů na bázi ropy nebo rozpouštědel.

Packhelp a inkousty na bázi vody

Produkty společnosti Packhelp obsahují inkousty na vodní bázi, vždy, kdy to technologie umožňuje. Alternativy se používají pouze v případě, že nelze použít inkousty na vodní bázi. 

Inkousty na vodní bázi se používají vždy při použití metody flexografického tisku. 

Všechny inkousty na bázi vody společnosti Packhelp splňují normu ISO 16758 [3] .

Často kladené otázky

Jak ovlivňuje inkoust kompostovatelnost nebo recyklovatelnost materiálů?

Složky na bázi ropy v inkoustu ztěžují recyklaci, kompostování nebo biodegradaci produktů. Inkousty na vodní bázi používané u biologicky rozložitelných nebo kompostovatelných produktů nezanechávají žádné odpadové látky.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
eco property commitment Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení