Při výrobě obalů neutrpěla žádná zvířata.

Veganský – definice

Společnost Packhelp definuje veganské produkty jako produkty, které nejsou vyrobeny ze zvířat nebo na živočišné bázi. Žádné zvířecí produkty nejsou používány ani během výrobního procesu. 

Některé veganské produkty mohou také obsahovat látky na bázi ropy, které se rozkládají tisíce let. Veganská certifikace pro vlnitou lepenku je velmi nákladná a je obtížné ji získat.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč se vyplatí používat veganské produkty

Používání veganských produktů je pro značku výhodné v případě, že podporuje a upřednostňuje veganský styl života. Veganské produkty bez obsahu složek na bázi ropy se snadněji rozloží, jsou recyklovatelné a kompostovatelné.

Proč se nevyplatí používat veganské produkty

Neveganské produkty v obalovém průmyslu většinou obsahují kůži, krev nebo šlachy. Všechny tyto složky jsou většinou vedlejšími produkty masného průmyslu a později už nejsou zpracovány. 

Získávání veganských materiálů, jako například kaučuk nebo rostlinné oleje, je velice náročné z hlediska práce a energetické spotřeby. Tento proces je příčinou vyšší spotřeby fosilních paliv. Na straně druhé jsou k dispozici už hotové vedlejší produkty z masné výroby. Veganské obaly ve většině případů obsahují i látky na bázi ropy. Z tohoto důvodu se nemůžou rozložit a jejich recyklace je mnohem náročnější. 

Je to příklad dvou ekologických řešení, ve kterých dochází ke konfliktu. Výsledkem je více škody než užitku. Před výběrem veganských produktů je proto dobré pečlivě zvážit jejich používání i z hlediska zvyšování uhlíkové stopy.

Packhelp a veganské produkty

Všechny produkty společnosti Packhelp jsou veganské. 

Lepidlo na živočišné bázi se v obalovém průmyslu nepoužívá, protože není dostatečně silné a nemůže dobře přilnout k povrchu vlnité lepenky.

Často kladené otázky

Mají vaše produkty veganskou certifikaci?

Lepidlo na živočišné bázi vyřadili z tiskařského průmyslu přibližně před 15 lety s příchodem materiálů na rostlinné bázi. Produkty Packhelp neobsahují žádné živočišné produkty a jsou 100% veganské. Jejich certifikace by však znamenala certifikaci každé suroviny a následnou certifikaci každé jednotlivé objednávky.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku