Origin X Performance

E-commerce

Díky udržitelné vizi od Packhelp jsme měli možnost hovořit s velmi zajímavým zákazníkem a inspirativním podnikatelem. Samuel Allsop je zakladatelem firmy Origin X Performance, značky oblečení z Velké Británie, pro kterou je péče o životní prostředí prioritou.

Značka Origin X Performance byla založena v červnu 2019 díky zakladateli Samuelovi Allsopovi. Nemohl na trhu najít udržitelnou značku s funkčním oblečením, která by splnila všechny jeho ekologické požadavky a byla by zaměřená na zákazníka.

Ve skutečnosti existuje jen málo značek, které by vyráběly udržitelné funkční oblečení pro muže. Sam se proto rozhodl, že založí vlastní značku v souladu se svými hodnotami, s dokonalým zákaznickým servisem – značku, která bude nabízet funkční oblečení jak pro muže, tak i pro ženy. Jaké jsou nejdůležitější hodnoty značky?

#1 Pečujeme o životní prostředí a plníme veškeré povinnosti vůči společnosti

V Origin X Performance pečujeme o životní prostředí a plníme veškeré povinnosti vůči společnosti. Z tohoto důvodu vyrábíme naše funkční oblečení pomocí udržitelných metod a budeme se snažit, aby byly všechny naše výrobní procesy plně ekologické a udržitelné i v budoucnosti.

Pokud jde o naši společenskou odpovědnost, záleží nám na tom, aby náš dodavatel v Bangladéši dodržoval klíčové podmínky Mezinárodní organizace práce a to, že náš dodavatel v rámci Evropy dodržuje pracovní právo Evropské unie.

#2 Soustřeďujeme se na rodinu

Naše společnost je založená na rodinných hodnotách. To znamená, že s našimi procesy a zaměstnanci zacházíme jako s vlastní rodinou!

#3 Hodnoty soustředěné na zákazníka

Nejdůležitější součástí našeho obchodu jsou zákazníci a navždy to tak i zůstane. Chceme vytvořit trendy udržitelný image, se kterým se každý může ztotožnit a podporovat ho!

#4 Spolupráce zákazníků

Díky zpětné vazbě a recenzím chceme zapojit do tvorby značky i naše zákazníky. To je důvod, proč s naší zákaznickou základnou udržujeme neustálý kontakt. Je to proto, abychom měli jistotu, že naše produkty a náš zákaznický servis nemají konkurenci.

#5 V jednoduchosti je krása

V dnešní době se zdá, že funkční oblečení je ten nejžhavější trend. Proto se celé naše podnikání zaměřuje na jednoduchý čistý vzhled, od naší nabídky oblečení až po naše obchodní postupy.

Inspirace k založení značky a její mise

Samuel Allsop značku vytvořil, protože zjistil, že na trhu není žádná další značka, která by odpovídala jeho vysokému standardu environmentálních hodnot a vysokému standardu zákaznických služeb.

Nabízí funkční oblečení pro muže i ženy. Jejich produkty jsou výjimečné z těchto důvodů:

  • Ujišťujeme se, že veškeré naše funkční oblečení splňuje naše cíle udržitelnosti
  • Naším cílem je udržovat věci jednoduché a poskytovat prosté, ale zároveň jedinečné návrhy
  • Některé kousky našeho funkčního oblečení jsou vyrobeny z plastů, které se získaly z oceánů
  • Zaměřujeme se na poskytování vysoce kvalitního funkčního oblečení za rozumnou cenu

Udržitelnost je pro značku Origin X Performance nesmírně důležitá. Je neoddělitelnou součástí našeho obchodního modelu, a tak to i zůstane.

V čem spočívá udržitelnost značky Origin X Performance?

Používáme udržitelné druhy látek včetně organické bavlny, recyklovaného polyesteru a řady materiálů vyrobených z plastů, které se nacházejí v oceánech. Máme k dispozici řadu certifikátů, abychom měli důkaz, že jsme opravdu udržitelní. Tyto certifikáty tiskneme i na štítky našeho funkčního oblečení, abychom měli jistotu, že zákazníci produktu důvěřují a věří v naše poslání.

Abychom mohli spolupracovat s výrobci, musí dodržovat naše přísné pracovní standardy. Veškeré naše funkční oblečení je veganské a má certifikaci PETA. To znamená, že při zpracování a výrobě funkčního oblečení nebyla porušená žádná práva zvířat.

Veškeré naše obaly jsou biologicky rozložitelné a/nebo kompostovatelné. Nabízíme také obchodní model bez plastových obalů. Tato možnost je v průmyslu velice vzácná. Abychom snížili naši uhlíkovou stopu, rozhodli jsme se, že vysadíme jeden strom za každou přijatou objednávku.

Zachraňovat Planetu s organizací One Tree Planted

Pro spolupráci s organizací One Tree Planted jsme se rozhodli proto, že jsme chtěli naši značku oživit o nový prvek. Chtěli jsme se odlišit a vyniknout. Měli jsme celou řadu nápadů, ale v případě One Tree Planted jsme měli ve výběru jasno. Spolupráce by nám umožnila výrazně snížit naši uhlíkovou stopu a organizace měla podobné hodnoty jako my. Navíc jsme rádi, že nezaměřuje své projekty na jedno konkrétní místo na světě, ale místo toho se zaměřuje na místa, kde je výsadba stromů nejvíce potřebná.

Přání do budoucnosti

Největší změnou, jakou by v budoucnosti chtěla společnost Origin X Performance vidět, jsou zákazníci, kteří nenakupují „fast fashion“ čili „rychlou módu“. Chceme, aby spotřebitelé pochopili vliv rychlé módy a dopad, jaký má na planetu. Chceme také, aby si lidé uvědomili, jaký vliv má plast na životní prostředí a aby přešli k alternativám. Proto jsme zavedli i obchodní model bez plastových obalů.

Spolupráce s Packhelp a plány do budoucna

Packhelp jsme našli po důsledném zkoumání trhu a prohledávání internetu. Hledali jsme společnost, která nabízí biologicky rozložitelné plastové obaly, které odpovídaly naší vizi. Byl to velmi dlouhý proces, ale nakonec jsme to zvládli! Rozhodli jsme se pro Kompostovatelné plastové obálky.

Vidíme, že naše značka má silný vliv na trh s funkčním oblečením a přiměje spotřebitele, aby si nákup kousků z řady „fast fashion“ dvakrát rozmysleli. Naším snem je stát se globální značkou a ekologickým lídrem v této oblasti.