Feeling Felt: uvědomělý přístup k módě  

E-commerce

Feeling Felt je značka, která vyjadřuje životní styl. Záleží nám na kvalitě, minimalistickém designu a udržitelné výrobě.

Naše první kolekce s názvem Urban zahrnuje batohy, obaly na notebooky a klíčenky, které se vyrábějí z plsti získané výhradně recyklací použitých plastových lahví.

Italský styl a uvědomělý přístup k prostředí

Náš styl je kombinací tradiční italské módy a používání materiálů, které mají malý dopad na životní prostředí. Tímto způsobem podporujeme systematickou a odpovědnou spotřebu materiálů.

Značka Feeling Felt vznikla během výletu do jižní Itálie. Tehdy jsme si uvědomili, jak závažným problémem jsou plasty a znečištěné životní prostředí.

Navštívili jsme jednu z nejkrásnějších jeskyní v Itálii, koupali jsme se v moři plném plastu a odpadu. Byli jsme v šoku a museli jsme s tím okamžitě něco udělat.

Během zpáteční cesty po Itálii jsme se rozhodli vyhrnout si rukávy a změnit svět.

Feeling Felt krabičky s logem

Feeling Felt: tým lidí, co přemýšlejí o změně

Potřeba změnit svět nás přinutila hledat způsob, jak vytvořit ekologickou značku a bojovat proti změně klimatu a znečištění životního prostředí.

Barbara – naše spoluzakladatelka – se věnovala navrhování a výrobě různých doplňků už předtím. To nás také inspirovalo k vytvoření obchodu. Měl nabízet zboží, které bylo vyrobeno udržitelným způsobem, recyklací a s ohledem na využití principů oběhové ekonomiky.

Máme různorodý tým. Každý se dělil svými koníčky a předchozími zkušenostmi.

Barbara pracovala 10 let v reklamním průmyslu jako umělecká ředitelka. Měla také vlastní sbírku ručně vyráběných doplňků. Francesca pracovala v oblasti rozvoje nových firem a organizace projektů a společností, zatímco Riccardo se zabýval moderními technologiemi, jako je 3D tisk.

Tyto tři osobnosti nám umožnily stát se značkou, jakou jsme dnes. Brali jsme v úvahu různé aspekty průmyslu, které jsou součástí značky Feeling Felt.

Feeling Felt papírové tšky s potiskem

Koníček nebo práce na plný úvazek?

Je pro nás určitě něčím víc než běžný koníček. Momentálně pracuje na plný úvazek pouze jeden člen našeho týmu, ale doufáme, že do léta se k němu přidáme všichni!

Je to projekt, ve kterého budoucnost pevně věříme. Rapidně totiž roste jeho popularita. Vášeň a úsilí, které do něj vkládáme, si vyžadují naše plné nasazení pro rozvíjení značky Feeling Felt.

Hodnoty značky Feeling Felt jsou založeny na úctě k lidem, zvířatům a životnímu prostředí.

Z těchto důvodů jsou materiály, které používáme, co nejudržitelnější a naším cílem je vyrábět doplňky, které jsou zcela recyklovatelné.

Feeling Felt rozložitelné eko tašky

Ekologické nutně neznamená dodržování pravidel

Ekologické značky jsou dnes v módě. Označení „ekologická“ však často není zárukou toho, že značka bude respektovat všechna pravidla.

Z tohoto důvodu se chceme odlišit a vyniknout. Naší největší každodenní výzvou je vyrábět trendy doplňky, které jsou vytvářené s ohledem na naši planetu. Pečlivě také vybíráme materiály a chceme, aby byl výrobní proces co nejekologičtější.

Feeling Felt krabičky personalizované

Značka Feeling Felt vznikla v Itálii. Díky tomu je zaručena vysoká kvalita materiálů a pracovního prostředí a zároveň se minimalizují emise škodlivých látek, které by se do prostředí dostaly v důsledku doručování a přepravy.

Naše kolekce jsou inspirovány vlastnostmi materiálů, které používáme a také základními geometrickými tvary severoevropského minimalistického proudu.

Použití symbolů a barev je pro nás také nesmírně důležité. Poselství naší první kolekce je vyjádřeno díky barevným kombinacím. Tvoří ji 5 zvířat, kterým hrozí vyhynutí v důsledku znečištění životního prostředí plastovými materiály. Můžete je vidět na našich klíčenkách.

Feeling Felt krabice podle vlastního návrhu

Feeling Felt a obaly na míru

Obaly jsou důležitou součástí naší značky. Udržitelnost byla v tomto případě prioritou.

Hledali jsme především obaly, které by byly recyklované, recyklovatelné a bylo by možné je opakovaně použít. Přirozeně jsme se rozhodli pro recyklované eco poštovní krabice, kompostovatelné obálky pro přepravu a papírové tašky s potiskem, které jsou vyrobené z recyklovaných materiálů.

Vybírali jsme recyklovatelné materiály: kraftový karton nebo přírodní papír z kukuřičného škrobu. „Eco“ kolekce společnosti Packhelp obsahovala přesně to, co jsme hledali. Naše obaly mají co nejčistší vzhled. Jsou minimalistické a skvěle reprezentují značku.

Feeling Felt kolekce lední medvěd

Na co se těšit v budoucnu…

Za několik let už chceme mít v naší sbírce 100% udržitelné kolekce, které se nám povede dokončit a sledovací systém, díky kterému budou zákazníci vědět, odkud pochází materiál jejich produktu. Chceme také založit obchody, které budou v duchu životního stylu bez odpadů a samostatné udržitelnosti.