Fensismensi

E-commerce

Jaké inspirace v navrhování obalů hledají malí podnikatelé? Slovinská návrhářka peněženek s firmou Fensišmensi přišla s novým nápadem, a to bílou eco poštovní krabicí s potiskem puntíků. Zeptali jsme se zakladatelky Fensišmensi, Any Hribar, proč si vybrala zrovna tento design a jak vybalování jejího zboží obohacuje celkový zážitek z dárku.

custom packaging

Peněženky ručně vyráběné ve Slovinsku

Prvně vstoupila společnost Fensišmensi na slovinský trh v roce 2006. Právě tehdy designerka a fotografka Ana Hribar založila vlastní firmu, která vyrábí brože, tašky, kabelky, peněženky a váčky na mince.

Tento rok prošla společnost malou změnou loga a reklamní značky. A bílá eco poštouvní krabice v této změně hrála důležitou roli. Fensišmensi balí nově své ručně vyráběné produkty do kartónové krabice, která je vystlaná vrstvou průsvitného zelenkavého papíru. Objednaná peněženka je dále zabalena do hedvábného papíru a přelepena nálepkou s logem firmy.

Jak toto balení poté ovlivňuje zážitek z vybalování? Již bílá eco poštovní krabice, kterou zákazník obdrží, má za úkol udělat  první dojem. Její design je jednoduchý a veselý. Další věc, kterou zákazník po otevření krabice vidí, je peněženka esteticky zabalená v jemném papíru. Tyto jednoduché kroky budují očekávání – a to je přesně hlavní idea celého zážitku z vybalovaní.

Puntíkovaná inspirace

Ana se při navrhování svého boxu nechala inspirovat puntíky - univerzálním a nestárnoucím vzorem. Stačí smíchat geometrický přístup s láskou k jednoduchým vzorům a výsledek je na světě – elegantní a hravé boxy.

“Během navrhování boxů jsem volila puntíky, vzor, který známe již po generace, je nestárnoucí a stále úchvatný. Používám tento vzor velmi často na výrobu peněženek na mince a rozhodla jsem se inspirovat tímto stylem také obalové krabice. Je jednoduchý, hravý a podněcuje veselí.”

 

fensimensi

fensimensi

white mailer boxes

Ana se nám také svěřila, že Packhelp byl její ideální volbou pro partnerství, jelikož se také jedná o malou společnost. Kromě Fensišmensi pracuje Ana také jako profesionální fotografka. Šití a navrhování peněženek je tedy jedním z jejích vedlejších projektů. Jelikož je Fensišmensi jednočlenný tým, který se zrodil z vášně pro jednoduchou krásu, potřebovala řešení, které naplní její potřeby.   

“Byla jsem šťastná, že jsem našla Packhelp, kde si můžu objednat i menší množství krabic a přiobjednat si další kdykoliv potřebuju. Jako malý podnikatel nepotřebuji skladovat obrovské zásoby boxů. S 30 kusy mohu kdykoliv doobjednat další anebo změnit design kdykoliv se mi to hodí. Toto malé množství mi pomáhá udržovat mé podnikání organizované a neubírá mi na životním prostoru. ”