Sheyn

E-commerce

Jak architektura tvaruje myšlení zaměřené na design ve... šperkařství? Zakladatelé rakouské značky SHEYN - Nicolas Gold a Markus Schaffer - sdíleli příběh své značky a vysvětlili, jak SHEYN balení odráží nekonvenční charakter produktu. Krabice, které si vybrali, byly Eco poštovní krabice, navržené v online editoru.

SHEYN balení s potiskem

SHEYN je vídeňské šperkařské studio, založené v roce 2016 Nicolasem Goldem a Markusem Schafferem. Poté, co Nicolas dokončil studium architektury na University of Applied Arts ve Vídni (Zaha Hadid/Kazuyo Seijma studia), uvědomil si, že navrhuje malé objekty namísto budov. Tehdy začal přemýšlet o jiném odvětví ve své profesionální kariéře.

"Já se považuji spíše za designéra než za architekta. Mám silnou vášeň pro estetiku a předměty, ale architektura je velmi složitá. Je příliš mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu, a to ztěžuje plné soustředění se na samotný design."

Protože SHEYN představuje malou část designu a technologie, architektura byla prostě příliš ohromující. Jak Nicolas poznamenal:

"V architektuře existuje obrovská mezera mezi fází návrhu a fází stavby. Proměna konceptu na budovu může být velmi frustrující. Na samotném konci je budova jen vzdálená fyzická interpretace původní myšlenky."

 

SHEYN balení s potiskem

Rozsah těchto faktorů byl zcela odlišný v obchodě se šperky, kam se Nicolas a Markus rozhodli nakonec přesunout. Nicolas vysvětluje, že:

"V menším měřítku mezera mezi návrhem a konečným objektem téměř neexistuje. Díky použití digitálního designu a výrobních nástrojů při výrobě šperků byl přechod od architektury ke šperku velmi jednoduchý a hladký."

Klenotnictví se rychle stalo srdeční záležitostí Markuse i Nicolase.

"Ihned jsem se zamiloval do rychlosti a přesnosti procesu od digitálního k fyzickému." - komentuje Nicolas. - "V tom, co můžete navrhnout a vyrobit, neexistují téměř žádná omezení."

 

SHEYN balení s potiskem

Vize SHEYN

Jméno SHEYN je slovo v jidiš pro "schön", což znamená "krásné" v němčině.

Jedinečným bodem společnosti SHEYN je virtuální design jejich produktů. Každý šperk je nejprve modelován ve 3D, pak odesílán do výroby. Pomocí technologie 3D tisku je každý produkt nejprve vyroben z vosku, který je následně pokryt kovovými díly.

"Tento přesný a inovativní proces nám dává možnost vytvořit malé sady výrobků. Kromě toho si můžeme zachovat svobodu čas od času změnit a přizpůsobit naše modely. Je to neustálé hledání těch nejpřesnějších a nejkrásnějších tvarů, což je přesně to, o čem je SHEYN."

 

SHEYN balení s potiskem

Budování značky s unikátním SHEYN balením

Balení SHEYN ilustruje pečlivý přístup k návrhu produktu. Jejich eko krabice měly zdůraznit abstraktní myšlení obou zakladatelů.

Proto je každá krabice zdobena černými liniemi, které připomínají tvary šperků od SHEYN.

"Chceme ukázat proces digitálního návrhu našich výrobků, kde každý kus je vykreslen jako soubor trojrozměrných hran. Otočili jsme tyto hrany do 2D vzoru a použili jsme ho pro návrh krabice. Samotný vzor je zvětšen a složen a zobrazuje abstraktní linie."

 

SHEYN balení s potiskem

Ačkoli to může vypadat jako abstraktní vzor, tyto linie vytvářejí velmi zvláštní, konkrétní tvar. Jak Nicolas vysvětlil dále:

"Pouze pokud rozbalíte krabici, můžete vidět, že skutečně ukrývá náš přívěšek ELKIE (jeden z produktů vytvořených společností SHEYN). V podstatě jsme vzali trojrozměrný objekt, transformovali ho do dvourozměrného nákresu a promítli ho zpět do trojrozměrné krabice - 3D na 2D na 3D."

Tímto způsobem dostane zákazník, který obdrží krabici, šanci získat náhled na jedinečný design SHEYN - ve formě elegantní, kartonové krabice s potiskem.