20 nápadů s kterými lehce navrhnete vánoční obaly

Aleksandra Owczarek
Aleksandra Owczarek | 7 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Vánoce jsou vrcholem prodejní sezóny pro každý e-shop. V tomto článku se zaměřujeme na design vánočních obalů právě pro toto období. 

Máte chuť vytvořit vánoční obal, který nemá nikdo jiný? Vyzkoušejte, jak je to snadné!

Období Vánoc je pro každou firmu zatěžkávací zkouška. Zákazníci se mačkají v obchodech, webové stránky padají pod náporem uživatelů. Takže – kdy přichází ten nejlepší okamžik připravit se na to nákupní šílenství?

Pravdou je, že čím dřív, tím líp

A to právě proto, že většina firem nechává přípravu na poslední chvíli. Samozřejmě, že snad neexistuje firma, která by už v srpnu nebo září všechny své síly vkládala na přípravu vánočního zboží.

Abychom se ale vyhnuli zběsilému shonu na poslední chvíli, známe tajný recept, který můžete využít již dnes. Tím tajným receptem je včasné plánování.

Balení je jedna z těch věcí, které můžete (a měli byste) plánovat dopředu. Jde o to vybrat správně ingredience pro perfektní recept. Vánoce jsou extrémní výzvou pro všechny e-shopy i kamenné obchody. A vyhrát srdce zákazníka musí mít v každém případě hlavní prioritu.

Proč byste měli přejít na vánoční balení?

Zde je několik výhod, které Vám přinese zavedení vánočního motivu na obalech:

  •       Slavnostní vzhled oživí image Vaší značky
  •       Můžete vytvořit limitované varianty Vašeho produktu
  •       Je to také malé překvapení pro klienty
  •       Balení může zdůraznit speciální vánoční nabídku

V tomto článku Vám pomůžeme vybrat vhodný design pro Vaše vánoční balení tak, aby ladil s Vaší značkou a zároveň i duchem Vánoc.

Klikněte zde a přečtěte si o nejdůležitějších termínech během roku 2019, které by mohly ovlivnit doručení Vaší zásilky.

vyžádejte nabídku obal na míru

Barvy

1. Použijte vánoční barvy – zelenou a červenou

Vánoční stromečky, světýlka, ozdoby – všechny tyto detaily lze použít v červené nebo v zelené. Použití těchto dvou barev u vánočního balení předá klientům jasné poselství, že se Vánoce opravdu blíží. Tato kombinace je perfektní pro optimistický design, nemyslíte?

christmas packaging ideas

2. Použijte sváteční kombinaci zlaté a černé

Zlatá a černá jsou barvy, které dodají Vašemu boxu luxusní nádech. Černá představuje eleganci, zatímco zlatá evokuje luxus. Prémiové značky budou z toho designu určitě profitovat.

gift packaging with logo

Máte zájem o vytvoření návrhu vánočního boxu na míru?

Klikněte zde a začněte

Stylová inspirace

3. Nechte se inspirovat rustikálním stylem

Rustikální styl vítězí a převládá v mnoha směrech. Výhoda je hlavně v jednoduchosti, díky svému přírodnímu ladění vytváří pocit pohody.

Chcete použít tento design pro balení Vašeho produktu? Podívejte se na Eco poštovní krabice, které jsou přírodní, zemité a velice dobře ladí s jednoduchým černým potiskem. Elegantní ručně psaný nápis „Veselé Vánoce” si rozhodně získá srdce Vašich zákazníků.

branded christmas packaging

4. Použijte styl „skandinávského svetru“

Pokud hledáte inspiraci pro design své krabičky na míru, pátrejte tam, kde se ještě nikdo nevydal. Vánoční svetry (kromě těch přeplácaných a kousavých) na sobě mívají originální vzory, které si mnozí spojují s časem Vánočním. Zkuste použít jeden z nich!

Scandinavian sweter pattern

5. Minimalismus

Skvělou možností jak zaujmout Vaše klienty je minimalismus. Přehnané vzory a barvy na balení jsou často vnímány jako nevkusné. I vánoční obal může těžit z minimalismu. Pro navození sváteční nálady použijte jednoduchý potisk na bílou nebo přírodní lepenku. Zjistěte více o nejzazších termínech objednání na konci roku 2019.

minimalistic packaging

Možnosti tisku

6. Embosování

Embosování je tiskařská technika, která vytváří 3D efekt na povrchu krabice a je čím dál tím více oblíbená u nových mladých značek. S tímto potiskem zaujmete další ze základních lidských smyslů – hmat. Zkombinujte embosovaný povrch s horkou ražbou a vytvoříte tak lesklý světélkující efekt, který se perfektně hodí pod stromeček.

embossing boxes

7. Horká ražba

Horká ražba je metoda laminace části vzoru zářící fólií. Výsledkem je velmi originální, lesklý až zářivý efekt. Začněte třeba s horkou ražbou Vaší značky nebo loga na přebal – docílíte tak vánočního třpytu.

hot stamping ideas

8. Vytiskněte výnoční hastagy

Natiskněte vánoční hastagy na krabice a inspirujte tak své zákazníky, aby se připojili online. Tímto způsobem přivedete obdarované na jedno místo, kde se můžou podělit se o Vaše ohromující umělecká díla.

9. Použijte zábavý text

O Vánocích má panovat pohoda a radost. Použijte zábavný text a překvapte své zákazníky.

christmas cards ideas

Navrhněte si své krabičky nyní

Klikněte zde a začněte

Používejte výplně krabiček

10. Zkuste dřevitou vlnu nebo papírovou drť

Dřevitá vlna je skvělý způsob, jak podtrhnout obsah boxu na míru. Má také stabilizační a ochrannou funkci, aby se zboží nepoškodilo,  navíc skvěle vypadá. Můžete použít přírodní odstíny nebo některé z barevných svátečních variant. Takto Vaši klienti obdrží moderně zabalený produkt – ideální pro sdílení na Instagramu!

wood wool

11. Vytvořte si vlastní výplň

Chcete raději, aby Vaše zboží bylo uloženo čistě a spořádaně? Mnoho našich klientů tomu dává přednost. Proto jsme přišli s vnitřními příčkami, které zajistí bezpečnost Vašeho produktu a přehlednost hned při otevření zásilky. Výsledkem je, že klientovi dorazí zboží nepoškozené a uložené tak, jak bylo odesláno.

custom printing

Navrhněte a objednejte si potištěnou krabici.

Klikněte zde a začněte

Vnější doplňky

12. Použijte stuhy

Stuha je poslední (při rozbalování první) tečkou dárkového balení. Ale nemyslete si, že je to klišé. Stuhy můžou být rafinovaným oživením Vašeho designu, stejně jako další volné místo pro potisk s Vaším logem na krabici.

ribbon ideas

13. Sváteční štítky

Štítek nebo vizitka obvykle zahrnují všechny důležité informace o Vaší firmě a položkách uvnitř balíčku. Vizitku můžete také využít zcela jinak – jednoduchá lepenková krabice může vypadat zcela odlišně s netuctovým slavnostním štítkem. Můžete jej také použít jako přání k Vánocům

pro Vašeho zákazníka.

christmas labels ideas

14. Ozdobte krabice samolepkami

Samolepky jsou malé designové prvky, které mohou být umístěny kdekoliv na krabici na míru. Slavnostní potisk může zahrnovat nápis „Veselé Vánoce“ nebo malý sváteční symbol. Také můžete použít samolepku s potiskem svého loga a přilepit ji zvenčí. A jako bonus pro klienty: balíček sám o sobě vypadá jako dárek, není třeba dalšího balení.

custom christmas stickers

15. Přidejte rolničky nebo jiné vánoční ozdoby

Prodáváte Vaše výrobky v obchodě? Vytvořte si speciální design. Přidejte malé rolničky na svrchní část krabičky nebo třeba snítku jmelí. Ještě předtím, než se dárek dostane pod stromeček, bude připomínat, že duch Vánoc je už všude kolem nás.

xmas Ornaments

Máte zájem o balení na zakázku v tomto vánočním období?

Klikněte zde a začněte

Vnitřní doplňky

16. Hedvábný papír

Balicí papír se většinou nachází na vnější straně balení, že ano? Uvažovali jste o umístění dovnitř krabice? Krásně zdobený, částečně průhledný papír může být významným prvkem, jak vytvářet napětí během rozbalování. Je to také úhledný doplněk, zvyšující dobrý dojem z celého balíčku. Kontaktujte nás, pokud si chcete objednat hedvábný papír s Vaším logem na zakázku.

tissue paper with logo

17. Přidejte osobní přání

Přidání osobního vzkazu do Vašich balíčků se vždycky vyplatí. Proč? Jednoduše proto, že všichni jsme rádi osobně oceněni a vážíme si výjimečného zacházení. Jednoduchá poznámka s personalizovaným vánočním přáním a Vašim podpisem může být významným doplňkem Vašeho boxu na míru.

18. Nechte potisknout také vnitřní stranu boxu

Otevírání balíčku od Vás může být pro zákazníky nezapomenutelný zážitek. Jedna z možností, jak zvýšit atraktivitu Vašeho balení je umístit potisk uvnitř krabice. Hrajte si s fantazií Vašich zákazníků a vytvořte fascinující tajemství uvnitř Vašeho výrobku. Navrhněte design tak, aby vedl směrem dovnitř a otevřel klientům cestu k velkolepému objevu samotného zboží. Kontaktujte nás, pokud chcete vnitřní potisk na zakázku.

print inside the box

Hledáte více balících inspirací?

Klikněte zde a začněte

Buďte originální

19. Přidejte vlastní prvek

Kdo říká, že musíte všechno vymyslet sami? Navrhněte odběratelům, aby se zapojili a vytvořili nějaký speciální vzor na svém boxu. Pošlete jim větvičku vánočního stromku nebo pár tematických nálepek a nechejte zbytek na jejich kreativitě.

diy packaging

20. Vytvořte balící sadu

Vánoce jsou celé o balení a rozbalování dárků. Prodlužte tento zážitek vytvořením vlastního balícího setu. Zboží může být zabaleno do hedvábného papíru v boxu převázaném stužkou a tento box můžete umístit do jednoduché papírové tašky – další příklad vkusného pozvednutí Vaší značky na další úroveň.

twice_fashion_packaging_inspiration_packhelp

Doufáme, že po přečtení našeho průvodce o designu na krabičkách, krabicích, boxech a obalech na míru, budete mít hlavu plnou nápadů!

Ale to není vše – jako bonus jsme si pro Vás připravili časovou osu s termíny jednotlivých významných dnů a svátků, na které byste měli pamatovat, jelikož mohou ovlivnit provoz a dodací lhůty našeho zboží. Podívejte se, zda by se Vám některé z nabízených tipů nehodily, nechejte Vánoce, ať propuknou v plné kráse.

ZJISTĚTE, KTERÝCH 15 TERMÍNŮ MŮŽE OVLIVNIT DORUČENÍ KONCEM ROKU 2019

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku