En Cavale

E-commerce

Online byznysy jsou založeny na nejrůznějších nápadech. Některé z nich jsou docela standardní – jako třeba oblečení nebo kosmetické zboží. Ale některé - jako En Cavale - jsou opravdu jedinečné. Francouzská společnost prodává hry pro děti s tematikou honby za pokladem, které jsou baleny v nádherných produktových krabicích.

balení En Cavale

Nekonvenční obchodní nápady často vycházejí ze zkušeností, které mají jejich zakladatelé. Zajímavé je, že zakladatelé En Cavale - Astrid a Margaux - byli marketingoví a obchodní manažeři.

Spojila je jejich vášeň a společné koníčky. Jejich společný zájem o dětské hry, literaturu a uctívání dětských vzpomínek obecně se staly jiskrou, která zapálila oheň - En Cavale.

"Astrid byla vždycky skvělá v kreslení a navrhování. V loňském roce se rozhodla, že skončí ve své práci, aby vytvořila jedinečný ilustrovaný koncept honby za pokladem pro děti ve věku 7 až 11 let. Toto skutečné vyšetřování nazvané Histoires En Cavale je stále něco, co nabízíme jako službu!"

Hra zvaná La Boîte En Cavale byla vydána až minulý rok, právě včas na Vánoce. Skutečná vyšetřovací hra byla určena pro děti ve věku 7-11 let. Koncept byl založen na tradičních zásilkách i on-line prvcích.

balení En Cavale

Vize La Boîte En Cavale

Popularita deskových a karetních her vytvořila fantastickou příležitost pro Astrid a Margaux. I když je jejich produkt v podstatě určen pro děti, žluté krabice mohou přitáhnout pozornost i dospělých.

"En Cavale je vydavatelství pro děti... a pro ty, kteří se stále cítí jako děti. Věříme, že tvořivost a představivost by měli být základem života dětí, aby se stali zdravými, zodpovědnými a šťastnými dospělými. Budou formovat svět zítřka. Naším posláním je využívat hry všeho druhu k uvolnění představivosti a růstu intelektuální zvědavosti."

La Boîte En Cavale je založená na konceptech hravé značky - takové, která vyvolává vzpomínky z dětství nebo je připravena být jejich součástí.

"Naše značka je hravá, zábavná a přitom záhadná - vyvolá vám úsměv na obličeji a přinutí vás přemýšlet. Většina obsahu, který vyrábíme, je pro děti, ale dospělí by se při něm měli také zasnít... Probudit dětskou duši, kterou máme v sobě všichni."

 

balení En Cavale

Úkol balení En Cavale

Francouzský projekt je silně závislý na dizajnu svých obalů. Nakonec dokonce i název společnosti znamená doslova "krabice En Cavale".

Hlavní barva ve vzorku je žlutá - živá, energická volba, která dokonale padne dětem. Logo společnosti je vyraženo na povrchu každé krabice En Cavale, připomíná symbol úřadu pro vyšetřování. Balení En Cavale by mělo přinést myšlenku "tajného balení" pouze pro děti, které se účastní hry.

"Žlutá a modrá krabice neslouží jen k balení něčeho důležitějšího - je to součást hry, něco, co děti budou brát jako součást jejich pátrání."

 

balení En Cavale

Kouzlo kreativního myšlení

Jak vysvětluje Margaux, společnost získává svou jedinečnou sílu z přístupu založeného na vesmíru. Všechna zábava závisí na představivosti dětí, což jim umožňuje samostatně myslet.

Balení En Cavale je toho - opět - zásadní součástí. Krabice je jako pozvánka do imaginárního světa, který se společnost snaží vytvářet.

"Astrid vytvořila pro naši značku celý vesmír - kolem světlých barev a vzorů, taky „vesmír vyšetřování". Také milujeme trávení času v dětských knihkupectvích, dětských kavárnách atd., abychom co nejlépe zjistili, co je pro jejich oči a dotek atraktivní. No Astrid získává spoustu inspirace i z vlastního tvůrčího světa, ilustrací a designů, které dělá už roky."