BELOVED SHOP: česká značka organické kosmetiky

E-commerce

Stává se, že se díky těžkostem rodí něco nového a vzrušujícího. Třeba podnikání v oboru, o který se v České republice ještě před několika lety nikdo nezajímal. Alexandra Rambousková se po letech namáhavé práce v korporacích rozhodla jít vlastní cestou. Založila BELOVED SHOP – online obchod s organickou kosmetikou.

Uvědomělý přístup ke kosmetice

O kosmetiku se po vzoru své maminky vždy zajímala a přišlo jí škoda, že na světě existuje mnoho značek s kvalitními přípravky, které nejsou k dostání na českém a slovenském trhu. A tak našla prostor, kde by mohla podnikat. Skoro rok se věnovala hledání značek, které vyrábějí přírodní, ekologickou a organickou kosmetiku – kritériem pro výběr byl také uvědomělý přístup k výrobě.

Beloved shop krabice s vlastním potiskem a logem

Značky, se kterými spolupracuje, pocházejí z celého světa: od Kanady, Anglie, Portugalska, Španělska až po Nigérii. Právě z Afriky přiváží kokosové a bambucké máslo ručně vyráběné místním kmenem podle receptur starých stovky let. Veškerou kosmetiku, kterou nabízí svým zákazníkům, nejdříve sama vyzkouší. Kromě účinků, jaký kosmetika má, je ale také důležité, v jakých podmínkách byla vyrobena.

Alexandra má radost, že povědomí o ekologickém přístupu k výrobě a složení kosmetiky vzrůstá v i České republice. Vznikají nové značky a je vidět, že se o organickou kosmetiku lidé u nás zajímají. A dokonce se zdá, že už je standardem používat přírodní kosmetiku a kupovat přípravky vyrobené ve shodě s proekologickým smýšlením.

Beloved shop barevná krabice s potiskem

BELOVED SHOP jako způsob jak žít jinak

Pro Alexandru je největší výzvou skloubit roli matky a podnikatelky. Kdysi měla pocit, že je velmi vytížená, ale teprve jako matka poznala co to je – podle jejích slov – opravdový multitasking. „Ale když děláte něco, co milujete a co vás baví, všechny problémy a úskalí lze nakonec překonat,“ tvrdí.

Největší radost Alexandře přináší zpětná vazba od zákazníků: „Člověku se může stát, že se ponoří do prodeje – balí objednávky, vidí jen čísla zakázek – ale pak najednou někdo napíše nebo za vámi přijde na veletrhu a pochválí vás.“ A to je ten okamžik, kdy má radost, že dělá něco dobře a tento pocit ji vždy popohání dál.

Beloved shop krabice na přání

Dárkové krabičky, které nejsou banální

Alexandra sama navrhla originální barevné eco poštovní krabice. Ve své nabídce má balíčky pro děti a vánoční dárkové balíčky, které ale nejsou úplně typické. Zpočátku měla Alexandra obavu, jak budou na tyto krabičky zákazníci reagovat, ale ohlasy byly výborné. Zákazníci oceňují, že v případě balíčků pro děti to není klasická modrá a růžová barva a že na vánočních krabičkách nejsou všudypřítomné stromečky, hvězdičky a jmelí.

Beloved shop krabice s hedváným papírem

Svůj obal ukazuje hlavně v online obchodě, na Instagramu, v concept storu v Praze a na vánočních trzích. Pro Alexandru je důležitá brand identity jako celek – nejde jen o výrobky a prodej, ale také o příběh, který značku provází. Alexandra se snaží, aby všechny prvky podnikání v sobě toto poselství nesly – od nejdrobnějších detailů jako vzhled faktury, webové stránky až po balení výrobků.

Beloved shop krabice s logem značky

A jaké má plány do budoucna? Je jich celá řada – ale nejdříve se chce zaměřit na rozšiřování svého kouzelného online obchodu. Přeje si v něm mít nové kategorie a řadu nových výrobků, díky kterým její zákazníci budou mít tu nejlepší péči. Těšíme se, co nového nám BELOVED SHOP nabídne.

Čím nás BELOVED SHOP zaujal?

  • neotřelým přístupem k balení, které souzní s výrobkem
  • originálně pojatými dárkovými krabičkami
  • a zejména příběhem o alternativním životním stylu