Malimo

E-commerce

Hledáte značku, která má udržitelnost nejen ve svém reklamním sloganu, ale tuto ideu zosobňuje?

Už nehledejte. Přečtěte si příběh berlínské firmy Malimo, která vytvořila jedinečný, ekologický vzhled díky výsadbě stromů a zvolila Eco poštovní krabice značky Packhelp. Vytváří originální oděvy z recyklovaných látek nebo ústřižků z velkovýroby – vznikají tak jedinečné kusy, které potřebují originální obal na oblečení.

ekologicky šetrné krabice z malimo s potiskem

Šaty dělají člověka a krabička na míru produkt

Když se nad tím zamyslíte, ve Woodstocku určovalo hippie styl mimo jiné také oblečení. Šaty s květy a vzory inspirovanými indickými motivy korespondovaly s ideou svobody, lásky k přírodě i druhým lidem. Tímto stylem se inspirovali tvůrci značky Malimo a vytvořili oděvy s jedinečným vzhledem, ve kterém si můžete dokonale odpočinout a užívat pohodlí domova.

Šaty toho o vás prozradí hodně – třeba o vašem postoji k hodnotám a o tom, jaký jste člověk. Není tedy náhoda, že na celém světě existuje tolik značek oblečení. Rozmanitost je potřebná, protože se všichni lišíme. Se stále vyšším počtem lidí na Zemi tato potřeba rychle roste.

bunda malimo v krabici s potiskem

Pravdou je, že zatímco se světové módní značky zařadily mezi světové ekonomické lídry, jsme už všichni unaveni z těch obrovských a přeplněných obchodů. Pravděpodobně se vám také líbí jednoduchost online nakupování a objevování menších značek s jedinečným stylem. Je to ještě lepší v případě, pokud tyto malé značky berou ohled na životní prostředí.

Díru na trhu v tomto případě využívají firmy jako je Malimo

Díky filozofii udržitelnosti výroby a svěžím návrhům, které jsou inspirovány mnoha cestami po celém světě, vyčnívá společnost Malimo z šedého davu.

„Malimo se zrodila během naší téměř dvouleté cesty kolem světa,“

říká Johannes, spoluzakladatel společnosti.

„Myšlenka samostatně vydělávat vznikla v Austrálii, kde jsme pracovali 60 hodin týdně po dobu 5 měsíců. Všechno ostatní přišlo spontánně, když jsme bydleli v Indii. Zamilovali jsme se do barvité a pestré přírody této země, navázali jsme dobrou spolupráci s krejčím a navrhli naši první kolekci ze zbytků látek, ze kterých se šijí tradiční sárí.“

ekologicky šetrné krabice z malimo

Společnost Malimo věnuje obrovské úsilí tomu, aby její činnost a hospodaření bylo skutečně ekologické a šetrné.

Produkty společnosti Malimo jsou vytvářeny z již použitých materiálů stejně, jako když fénix povstává z popela. Jedna z oděvních kolekcí společnosti, s názvem The Upcycling Collection, je celá ušitá ze zbylých látek. Ostatní produkty se většinou vyrábějí z již použitých kusů oblečení.

Společnost Malimo navíc vysazuje stromy na Madagaskaru a Nepálu za každý uskutečněný prodej.

„Vyrábíme funky férovou módu – oblečení, které na první pohled nevypadá, že je organické. Při každém prodeji zasadíme 10 stromů, staráme se o udržitelné obaly pro všechny naše zásilky a naše vratné krabičky používáme podruhé. Díky tomu pečujeme o životní prostředí, jak jen můžeme.“

ekologicky šetrné krabice z malimo

Ano, jste dobrý člověk, právě jste posadil/a strom!

Naše společnost se rozhodla spolupracovat s Packhelp s cílem vytvořit značkové obaly na oděvy. Hlavním požadavkem bylo, aby byly krabice podle našeho návrhu byly vyrobeny z recyklovaného materiálu a obsahovaly pouze inkousty šetrné k životnímu prostředí. Eco poštovní krabice byly skvělou volbou.

Místo složitého designu nebo vzoru založeného na logu se společnost Malimo rozhodla ozvláštnit vzhled svých poštovních krabic. První věc, kterou zákazník uvidí při pohledu na ně, je vtipný text „Čekání je u konce“. Před otevřením krabice s oděvem si každý zákazník přečte optimistickou zprávu, že díky jeho volbě bylo vysazeno 10 stromů.

Je to skvělá iniciativa, díky které se zákazník cítí skvěle z jednoduchého nákupu daného produktu.

tištěné krabice z malimo

Packhelp se snadno používá a na tom hodně záleží

Zakladatelé Malimo tvrdí, že snadné používání bylo druhým podstatným důvodem pro volbu Packhelp. Společnost Malimo, která roste a prodává většinou online, potřebovala vhodné řešení, jak zabalit své výrobky.

Johannes ze společnosti Malimo uvedl, že:

„Ve srovnání s většinou ostatních výrobců obalů má Packhelp esteticky nejefektivnější moderní web s nejlepší použitelností (jednoduchou pro uživatele) – o čem nás přesvědčil 3D online editor. Tím se ušetří veškerá e-mailová komunikace.“

Příklad spolupráce společností Malimo a Packhelp může být malým krokem směrem ke šťastnější budoucnosti.