Sober

E-commerce

Jednoduchá, s přírodním složením a zároveň účinná díky té nejvyšší kvalitě – takto vidí recept na dokonalou kosmetiku pro muže německá značka Sober.

Společnost Sober byla založena v Berlíně. V čele stojí Simon Schier – ředitel, a Philipp Roth – grafický designér, ve spolupráci vytvořili kosmetickou řadu určenou pro moderní muže. Pro ty, kteří během každodenního shonu potřebují jednoduchý, přírodní a efektivní produkt pro péči o pokožku.

Kosmetika té nejvyšší kvality se do rukou zákazníků dostane v Eco poštovních krabicích, které skvěle vystihují charakter značky Sober.

Eco white poštovní krabice s potiskem

„Po letech práce ve ‚virtuálním‘ prostředí jsme si všimli, že mladší už nebudeme, a proto bychom chtěli vytvořit věrohodný produkt, který budeme potřebovat a chtít používat.“

Balzámy na obličej, krémy proti vráskám, péče po holení, kosmetické přípravky na čištění pleti a dokonce i parfémy. Všechny produkty značky Sober jsou vyráběné z přírodních látek a pečují jak o pleť mužů, tak i o životní prostředí. Jedná se o jedinečné výrobky pro moderního, často zaneprázdněného muže, který si ani na okamžik nemůže v klidu vydechnout.

Kosmetika značky Sober místo silikonů, parabenů a dalších syntetických látek obsahuje vzácné a 100% přírodní složky – například bahno kaolin, které pochází z Egypta. Díky složkám tohoto druhu je pokožka skvěle hydratovaná, čistá a zdravá.

Vlastní poštovní krabice podle návrhu

Minimalistický vzhled a obsah

Podstatou značky Sober je moderní minimalismus, který je zřejmý jak v navrhování samotného produktu, tak i v balení a stylu.

Už při pohledu na složení kosmetických produktů značky Sober si lze všimnout uceleného konceptu. Jedná se obvykle o několik účinných a přírodních ingrediencí, které neobsahují žádné další přidané látky – cílem je, aby byla každodenní péče o pokožku jednoduchá, neinvazivní a efektivní.

Minimalismus je navíc prokazatelný i v péči o životní prostředí. Značka Sober klade velký význam na promyšlená obchodní rozhodnutím a úctu k přírodě. Značka Sober, na rozdíl od gigantů v kosmetickém průmyslu, nepřidává do svých produktů škodlivé látky a netestuje je na zvířatech.

Krabice na míru s vlastní logem

Kartonové krabice Sober jsou přímo ztělesněním celé ekologické strategie. Poštovní krabice plní ochrannou a estetickou funkci a jsou vyrobené z recyklovatelného materiálu s ekologickým potiskem.

Simon zdůrazňuje váhu této minimalistické estetiky:

„Podle našeho názoru kvalita a hodnota designu odráží skutečnost, že jak forma, tak i funkce výrobku jsou jasné a zřejmé už na první pohled. Nedávno jsme byli nominováni na German Design Award za design. Jedná se o ocenění, které se uděluje za inovativní produkty a projekty, oceňuje jejich tvůrce, designéry, výrobce – průkopníky německého a mezinárodního designu.“

Poštovní krabice na vlastní výrobky

Branding a krabice Sober

Překvapující není ani fakt, že se značka Sober rozhodla pro minimalistický design krabic, který je promyšlený do nejmenších detailů.

Výběr padl na poštovní krabice z nabídky Packhelp. Bělenou lepenku zdobí černé logo Sober, které je umístěno uprostřed krabice. Po otevření krabice Sober si zákazník na víku všimne nápisu: „Good things await you“ a chytlavý hashtag #staysober, který odkazuje na sociální stránky berlínské značky.

To ale ani zdaleka není všechno – uvnitř balení jsou výrobky zabaleny do hedvábného papíru, který je posetý vzorem s charakteristickým logem značky.

Krabice na kosmetiku s hedvábným papírem

Celá poštovní krabice Sober splňuje jedinečnou funkci – je vhodná pro skladování produktů, je vizuálně atraktivní a také šetrná k přírodě, která nás obklopuje.

Sober je také skvělým příkladem pro tzv. „unboxing experience“, tedy potěšení z rozbalování. Esteticky navržená poštovní krabice Sober bude skvělým dárkem. Díky použití hedvábného papíru zákazník bude cítit vzrušení ještě před tím, než produkt uvidí.

„Naše tajemství spočívá v tom, že ‚unboxing experience‘ je stále důležitějším požadavkem v očekáváních zákazníka. Počítá se první dojem, který značka u zákazníka zanechá – vizuální a dotekový. Podle našeho názoru kvalitu a myšlenku značky vystihuje nejen samotný produkt, ale i jeho obal. Volba poštovních krabic Sober splnila naše vysoké požadavky – i ty ekologické.“