Free The Needle

E-commerce

Francouzská iniciativa Free The Needle (v překladu Osvoboďte jehlu) zachycuje podstatu inovace v obchodování na internetu. Firma nabízí šablony pro vlastnoruční šití oděvů s mnoha moderními vzory. Značka vybízí své zákazníky ke kreativitě, ale zároveň také klade důraz na přístup k životnímu prostředí. Šící vzory jsou zasílány zákazníkům v nádherné designové Produktové krabici.

product packaging

Když se řekne “vlastnoruční výroba”, člověk si většinou vybaví výrobu nějaké dekorace do domácnosti, přestože to může být chápáno v širším pojetí. Free The Needle je skvělý příklad, který dokazuje, že “vlastnoruční výroba” může odkazovat na něco mnohem více abstraktního. Podle zakladatelek Free The Needle:

„Tento projekt je výsledek střetu stylistky a grafické návrhářky. Potkaly jsme se v práci a společná vášeň pro módu a vlastnoruční tvořivost nás vedla k založení vlastní firmy. 

 

Společnost si klade za cíl nabízet pohodlnou možnost návrhu vlastního designového oblečení. Navíc, Free The Needle sympatizuje s ekologickým přístupem k vlastní značce (materiály zasílané v krabičkách jsou recyklované). V boxu najdete tištěné šívací vzory s instrukcemi, plakát s obrázkem celé kolekce a také dopis s vizitkou a visačku, kterou můžete pověsit na svůj hotový model.

Produktové boxy, navržené pro Free The Needle, odráží kreativního ducha celé firmy. Oproti většině designů, které dostáváme v Packhelp, je tento spíše abstraktní. Zakladatelky Free The Needle se podělily o příběh, který stojí za vznikem jejich uměleckého díla.

„Ušly jsme velmi dlouhou cestu, než jsme našly ideální design našeho boxu. Jednoho dne nám náš grafik ukázal Japonskou malbu, která nás inspirovala k rozhodnutí jít právě touto cestou. Potřebovaly jsme vytvořit něco moderního a originálního, co by vyčnívalo z klasického balení zásilek. Barvy jsou ovlivněny květinovými a jarními tóny. I přesto, že je grafika na obalu abstraktní, může v nás evokovat květinový vzor. Jsme naprosto unešeny výsledkem – design na obalu je přírodní, lehký a jemný.“

 

Kompletní obal také zahrnuje také nálepku se jménem firmy a názem šablony. Celkové balení produktu Free The Needle je oslavou fantastického a neobvyklého designu s kapkou extravagance.

retail packaging ideas