POLŪ Eco Products

E-commerce

Boj proti znečištění Země začíná malými krůčky. To je filozofie společnosti Polu Eco Products, která prodává kávové šálky z bambusových vláken. Cílem značky je omezit používání plastových obalů zavedením alternativ, které lze používat opakovaně. Kromě toho se zakladatelé Polu Eco Products podílejí na charitativních aktivitách sdílením svých příjmů s havajskou organizací AccesSurf. Poštovní krabice kraft od Polu Eco Products dokreslují proekologickou vizi značky.

krabice packhelp kraft balení Polu Eco Products

Malá značka s velkým odkazem

Polu založili dva přátelé z Austrálie – Travis, IT specialista, a Carl, designér balení. Roky cestování po celém světě byly pro oba zakladatele Polu Eco Products fantastickým zážitkem.

Kromě toho, že viděli nádherná místa, setkávali se se skvělými lidmi a sbírali vzpomínky, byli oba šokováni množstvím plastových odpadů vyprodukovaných v celosvětovém měřítku. Od Pacifiku po Středozemní moře – množství nerecyklovatelného odpadu bylo ohromující.

To je důvod, proč se Carl a Travis rozhodli, že jejich vlastní značka bude řešit alespoň jednu malou část tohoto obrovského problému a vytvořili alternativu k jednorázovým šálkům.

ekologické kávové kelímky od Polu Eco Products

Poštovní krabice kraft od Polu Eco Products pro více použití

Nabídku Polu Eco Products v současné době tvoří řada opakovaně použitelných, eticky získávaných a udržitelných šálků. Šálky jsou vyrobeny z bambusových vláken a představují alternativu k plastovým kelímkům používaným v kavárnách a restauracích s možností vzít si je s sebou. Každý z nich je sterilní a neobsahuje ftaláty (látky přidávané do plastů, které zvyšují jejich flexibilitu a trvanlivost, ale bývají také označovány jako škodlivé pro zdraví).

Bambus je, stejně jako plast, pevný a lehký. Ale na rozdíl od plastu se jedná o přírodní materiál. Proto se jej Travis a Carl rozhodli použít jako svůj hlavní zdroj ve výrobním procesu.

kraft balení Polu Eco Products s vlastním potiskem

Společnost Polu Eco Products kontaktovala Packhelp, aby společně vytvořili speciální typ balení podle vlastního návrhu. V Polu potřebovali udržitelné řešení, takže přirozenou volbou byla recyklovaná krabice z vlnité lepenky.

Tento potisk byl úplnou novinkou

Carl zjistil, že barva poštovní krabice kraft bude skvěle ladit s křídovým bílým potiskem, provedeným ekologicky šetrným inkoustem na vodní bázi. Díky designerským zkušenostem Carla tyto kartonové krabice kombinují moderní estetiku a funkčnost.

Tento přístup zaměřený na špičkový design je vidět i na vzorech vytištěných na šálcích – od jednoduchých jednobarevných variant (černá a tyrkysová) až po veselé květinové vzory.

Krabice packhelp - kraft balení Polu Eco Products s šálkem

Součástí poslání Polu Eco Products je spolupráce s havajskou nadací AccesSurf, která pomáhá lidem se zdravotním postižením realizovat svůj sen o surfování a dalších vodních sportech. Každý bambusový šálek je tedy způsobem, jak někomu splnit sen.

Značka, která si je vědoma své vlastní mise

Naštěstí existuje více ekologicky šetrných značek jako Polu Eco Products. Můžete to nazvat módou, ale tyto projekty mají nepopíratelný význam. Změnou jednoho zvyku – jako je přechod z plastu na bambusové vlákno – pomáháte životnímu prostředí. A poštovní krabice kraft navržená z ekologicky šetrných materiálů a inkoustů, dokresluje tuto ekologickou vizi zakladatelů značky: Carla a Travise.