Vánoční zásilkové obaly v e-commerce – jak zvýšit prodej?

Aleksandra Owczarek
Aleksandra Owczarek | 5 min čtení

Odebírejte a buďte informováni

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
subscribe-decor

Vánoční čas v e-commerce je dobrou příležitostí ke zlepšení image značky. Vánoční zásilkové obaly hrají velkou roli v prodejních procesech a ovlivňují nákupní rozhodnutí zákazníků. Jak díky nim zvýšit tržby ve vaší firmě?

O tom, že Vánoce jsou pro obchodníky zlatým dolem, není třeba diskutovat. Pojďme se proto podívat na několik zajímavých čísel. Podle společnosti ppm factum research Češi plánují utratit za dárky kolem 7 500 korun – jednu třetinu z toho nechají v e-shopech. V minulém roce utratili v online obchodech za vánoční dárky 45 miliard korun. Každý z obchodníků logicky chce z tohoto koláče ukousnout co nejvíce. Existuje mnoho způsobů, jak na to, my – jako experti na krásné obaly – vám chceme ukázat, jak balení na míru může v tomto boji o zákazníka pomoci.

Vánoční zásilkové obaly v e-commerce a jejich reklamní potenciál

Vánoční období je skvělý čas, abyste se postarali o… reklamu své společnosti. Vynikající a podceňovanou reklamní plochou jsou lepenkové vánoční zásilkové obaly s potiskem, ve kterých zákazníkům doručujeme objednaný produkt. Jak odlišit svou firmu od konkurence? Není to snadný úkol, protože dnešní zákazník je velmi náročný. O jeho pozornost musíte bojovat. Proto mu poskytněte nejen kvalitní výrobek, ale také originální obal na míru.

V období adventu můžete zapůsobit obalem více než kdy jindy. Nezapomeňte, že zboží ve vánočním obalu se bude skvěle vyjímat na sociálních sítích a ukazovat, že váš výrobek je jako stvořený pod stromeček. Sváteční obal na míru může také přilákat líné zákazníky – dárek je rovnou zabalen, a není třeba bojovat s rolí balicího papíru, lepicí páskou a nůžkami.

Vánoční zásilkové obaly packhelp

První kontakt zákazníka se značkou je rozhodující pro prodejní procesy!

Většina prodejců nabízí své zboží také na internetu. Ve virtuálním světě je prvním styčným bodem zákazníka s vaší značkou, službami a produkty balení výrobku. První dojem můžete udělat jen jednou – takže balení, které vyvolá pozitivní emoce, je klíčem k vytváření dobrého vztahu značky a zákazníka.

Na tom, jak navrhnete vánoční zásilkové obaly, záleží mnoho nákupních rozhodnutí zákazníků. Pokud obal s vašim logem vyjádří ducha Vánoc a inspiruje k nákupu, máte vyhráno.

Objevte nejlepší nápady pro vánoční e-commerce obaly!

Rozhodně se vyplatí ve firmě zavést vlastní personalizované obaly, díky čemuž můžete předběhnout konkurenci. Individuálně navržené vánoční krabice, kromě praktického charakteru, mají také obrovský reklamní potenciál. Na obalu můžete vytisknout jakýkoli text, reklamní slogan i grafiku. Sami můžete podle vlastního vkusu navrhnout vzhled krabice, tvar a rozměry. Čím kreativnější balení, tím větší zájem zákazníků, krabice na míru tak mohou přispět k vytváření dobrého povědomí o vaší značce.

Vánoční zásilkové obaly packhelp

Aby dárkové obaly nebyly banální…

Chcete-li udělat dobrý dojem na zákazníka pomocí personalizovaného vánočního obalu, vsaďte na estetické provedení, eleganci a tematické dekorace. V čase adventu jsou lidé přesycení tradičními motivy českých Vánoc – všude kolem nás jsou vánoční stromky, zvonečky, kapři a hvězdičky. Doporučujeme tento rok vánoční obal koncipovat jinak. Vhodné jsou například vkusné kombinace zlata a stříbra, barev černé a stříbrné, tmavě modré a stříbrné nebo červené se zlatem. Obal může být dokončen matnou nebo lesklou fólií a uzavřen ozdobnou stuhou s vánoční mašlí. Na krabici můžete vytvořit vlastní potisk – například s vánočním přáním pro vaše zákazníky. Takové milé gesto zanechá dobrý dojem a udělá radost!

navrhněte své vlastní krabice

Neodkládejte přípravu vánoční kampaně na později. Vlivné firmy se na nejtěžší a nejvýdělečnější část roku připravují už v létě! Jak se můžete připravit vy? Například mít obaly s vlastním logo a vánočními motivy připraveny včas. Zde je několik termínů, na které byste měli pamatovat.

Hledáte inspiraci, jak tyto Vánoce zazářit na trhu? Použijte obaly, které ihned sdělí, že vaše zboží je jako stvořené pod stromeček. Možná se vám bude hodit několik příkladů výjimečných vánočních obalů z praxe.

Decor

Přihlaste se k obdržení trendů v balení a tipů pro elektronický obchod

check
Skvělé!
Teď odebíráte!
Choose other country
Děkujeme, že jste si uložil/a náš e-book!
Zdravíme!

Neodcházejte s prázdnýma rukama.

Máme pro vás E-BOOK ZDARMA, díky kterému naplno rozjedete své dobrodružství s obaly.

Najdete v něm:

– příklady skvělých návrhů na obaly
– designérské tipy
– doporučené produkty


Omlouváme se, ale něco je v nepořádku s Vaší emailovou adresou.

V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku