Obnovitelné materiály pocházejí ze zodpovědně spravovaných zdrojů, které se mohou regenerovat a doplňovat v rámci jedné nebo několika generací.

Obnovitelné materiály pocházejí ze zodpovědně spravovaných zdrojů, které se mohou regenerovat a doplňovat v rámci jedné nebo několika generací.

Obnovitelný – definice

Výraz „obnovitelný“ má velmi univerzální význam, nemá žádnou oficiální certifikaci, takže je obtížné popsat obaly, které pod tímto označením vystupují.

Společnost Packhelp definuje své výrobky označené výrazem obnovitelné, jako vyrobené z materiálů, které se trvale regenerují během několika lidských generací a jsou součástí udržitelného hospodářství.

Materiály, které obsahují produkty na bázi ropy, jako jsou plasty, se nepovažují za obnovitelné, protože ropný olej patří mezi neobnovitelné zdroje.

ekologické vlastnosti les stromy

Proč byste měli používat obnovitelné materiály

Firma se může rozhodnout pro používání obnovitelných materiálů, pokud nechce být závislá na neobnovitelných zdrojích, jako je ropa a jiné minerály.

Obnovitelné materiály mohou být pro firmu také prioritou, pokud se snaží vytvořit cirkulární ekonomiku, která se zaměřuje spíše na „omezování, opakované použití a recyklaci“ než na tradiční model „použití a vyhození“.

Proč byste neměli používat obnovitelné materiály

Díky hromadné výrobě neobnovitelných obalových materiálů může mít značka nižší uhlíkovou stopu, pokud bude používat neobnovitelné materiály.

Většina obnovitelných produktů má rostlinné složení – znamená to, že je vyrobena z cukrové třtiny, pšeničných slupek nebo podobných plodin. I navzdory tomu, že jsou tyto plodiny plně obnovitelné, mohou se pěstovat na místech, která byla kdysi deštným pralesem, a kvůli odlesňování zde vznikla zemědělská půda.

Ničení křehkého prostředí za účelem vytvoření půdy pro pěstování obnovitelných materiálů je skvělým příkladem něčeho zdánlivě dobrého, co má ve skutečnosti velmi negativní vliv.

Packhelp a obnovitelné materiály

Přestože v této oblasti neexistují žádné certifikáty „obnovitelnosti“, společnost Packhelp se snaží zajistit dobré renomé všech produktů, které jsou označené jako obnovitelné.

Náš závazek – udržitelné obaly

Myslete zeleně s Packhelp!

Zjistěte více
Eco Properties Learn More Icon Eco Properties Learn More Shape Eco Properties Learn More Shape
Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku