Fiáin – rozhovor se zakladateli

E-commerce

Jaký je tajný recept pro vytvoření úspěšné malé značky? V Packhelp sledujeme naše zákazníky, jejich cestu k úspěchu a způsob, jak se jim to povedlo.

Máme pro vás příběh Fiáin – irské značky, která nabízí vysoce kvalitní výrobky pro pánskou péči o vzhled a výrobky každodenní potřeby.

Promluvili jsme si s Darou, členkou týmu Fiáin, abychom se dozvěděli více o růstu a úspěchu značky.

V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem značka Fiáin:

Našla díru na trhu a navrhla její řešení.

Pečuje o každý detail v procesu výroby, od výběru materiálů až po marketingovou strategii značky.

Přistupuje k práci s plným nasazením.

Níže si přečtěte inspirativní příběh značky a prohlédněte si jejich obaly podle vlastního návrhu.

Začneme od začátku – jak to všechno vzniklo?

Oba jsme měli standardní zaměstnání s 8hodinovou pracovní dobou, ale nebylo to pro nás to pravé. Cítili jsme, že musíme dělat něco jiného. S postupem času jsme našli díru na trhu, v oblasti dárků pro muže. Nabídka výrobků pro muže byla velice omezená, a proto jsme přišli s několika návrhy. Rozhodli jsme se zariskovat a opustili jsme naše zaměstnání, abychom se mohli plně věnovat značce.

Dokonce si pamatuju, co nám na začátku řekl jeden kamarád. Myslel si, že jsme zešíleli, když jsme se rozhodli opustit stabilní a dobře placenou práci. Už nebylo cesty zpět a zrodila se značka Fiáin. Výsledky byly vidět prakticky přes noc a měli jsme radost z toho, že se k nám zákazníci rádi vraceli a značce Fiáin upřímně fandili.

Zakladatelé značky s vlastní designem obalu

Co vás přesvědčilo, abyste udělali první krok?

Společně s Caitríonou jsme se odhodlali dělat něco, co milujeme. Věděli jsme, že to bude poněkud riskantní, ale touha po splnění životního snu byla silnější. Samozřejmě, že jsme se toho museli ještě hodně naučit a čekaly nás dlouhé probděné noci. Rozhodně to však stálo za to.

Papírová plechovka s vlastním potiskem

Zmínil jste se, že jste se zaměřili především na díru na trhu. Prozraďte nám, čím se vaše výrobky liší od aktuální nabídky na trhu?

Nabízíme široký výběr jedinečných výrobků v péči pro muže a další výrobky každodenní potřeby. Naše nabídka obsahuje holicí potřeby – holicí štětky, mísy, mýdla a holicí břitvy – a další produkty pro muže jako například, motýlky, klíčenky, kožené peněženky, parfémy a dárkové sady.

Každý náš produkt vytváříme s láskou, vášní a pečujeme o každý detail. Přesně to dělá každý produkt výjimečným. Všechny produkty vyrábíme v naší dílně ve městě Galway. Naši výrobu vystihuje i slogan „Jsme irská značka s vášní pro jedinečný design.“

Velmi důležitý je pro nás i původ materiálů, ze kterých výrobky tvoříme. I navzdory vyšším nákladům chceme zákazníkům nabídnout vysokou kvalitu, která ve srovnání s produkty masové výroby nemá konkurenci.

Unboxing vlastní design krabičky

Přejděme k obalům! Jaký je příběh značky Fiáin?

Musím říct, že největší výzvou pro začínající značku byly vysoké náklady na obaly. Původně jsme přemýšleli o společnosti, která nabízela vysokou minimální objednávku na zboží. Tato možnost by nás ale vystavila závažnému ekonomickému tlaku.

Rozhodli jsme se použít jednoduché obaly. Rychle jsme ale zjistili, že tudy cesta nevede. V dnešní moderní době zákazníci očekávají vysoce kvalitní a neopakovatelný design. Měli jsme svou vizi a chtěli jsme obaly podle vlastního návrhu.

Naštěstí jsme našli Packhelp! Bylo skvělé najít společnost, která by nabízela malou minimální objednávku pro obaly. Líbilo se nám, že všechny obaly podle valstního návrhu jsou navíc šetrné vůči životnímu prostředí.

Papírové plechovky podle vlastního návrhu

Jaký obal jste zvolili pro značku Fiáin? Jak vypadal design?

Rozhodli jsme se pro Eco poštovní krabice. Pro naše svíčky inspirované holicími výrobky a parfémy jsou jako stvořené. Zvolili jsme Eco poštovní krabice ve třech velikostech a používáme je jako značková dárková balení i poštovní krabice. Skvěle se hodí v obou případech. Navíc se velice líbí i našim zákazníkům.

Pokud se jedná o design, měli jsme tu čest spolupracovat se skvělou reklamní agenturou, která pro nás design navrhnula. Hledali jsme něco jednoduchého, ale výrazného, něco, co by dokonale vystihovalo značku. Líbil se nám i přehledný online systém a jak snadno jsme do něj mohli vložit náš návrh pro rychlé vytvoření obalu.

Krabičky s potiskem podle vlastného návrhu

Marketing se zdá být pro vás hodně důležitý – jakou roli hraje u značky Fiáin?

Jsme toho názoru, že marketing je pro úspěch naší značky klíčový. Musí být pečlivě propracovaný a musí vyjadřovat všechno, co chcete nabídnout. Chtěli jsme, aby byl náš design poněkud divoký a zároveň jednoduchý, aby vystihoval celou nabídku Fiáin. Společně s Caitríonou jsme chtěli představit hodnoty našich výrobků skrze obal a zážitek.

Krabička na míru s potiskem

Jaké má značka Fiáin plány do budoucna?

Chceme vytvořit i reálný kamenný obchod. Byl by to první krůček do světa obchodu. Jen čas ukáže, jestli se zaměříme spíše na fyzický prodej zboží, nebo bude mít naše značka pouze virtuální podobu.

Důležité je pro nás udržet krok s požadavky zákazníků a nejmodernějšími trendy. Vždy jim chceme nabídnout přesně to, co potřebují. To znamená i vývoj dalších nových řad produktů.

S naší rostoucí nabídkou doufáme, že společně s Packhelp budeme moci vytvořit i další zajímavé obaly. Těšíme se na vše, co s sebou budoucnost přinese!

Zaujaly vás návrhy této značky?

Pak se podívejte, jak si s obaly podle vlastního návrhu poradili další naší zákazníci: Mus Mus, We Are Knitters, Malimo a mnoho dalších v sekci Inspirativní příběhy.