Jak by měly být krabice uchovávány?

Aby si krabice z vlnité lepenky udržely svou kvalitu a tvar,  mají specifické požadavky na skladování. Lepenka je „živá“. Vyrábí se z papíroviny, která je vyrobena z rostlinných vláken (ano, lepenka je přírodní!). Její síla a „chování“ jsou ovlivněny vnějšími faktory. Pro zajištění vhodných podmínek je nutné provést několik opatření:

  • Správná teplota: kartonové krabice doporučujeme skladovat v teplotním rozmezí 5 až 30 °C. Při skladování je vhodné se vyhnout náhlým změnám teploty. Krabice by měly být chráněny před zdroji tepla (např. radiátory) a lepenka musí být také chráněna před slunečním zářením.
  • Správná vlhkost: doporučená hladina vlhkosti vzduchu se pohybuje od 30 do 70 %. Kartonové obaly je nutné chránit před jakýmkoliv kontaktem s vodou. Náhlé změny vlhkosti vzduchu nejsou indikovány.
  • Čistý a suchý povrch: Doporučujeme, abyste nesložené krabice ukládali na paletách nebo na plošinách. Nedoporučujeme je ukládat přímo na podlahu.
  • Uchování ochranné fólie: Vaše krabice dodáváme vždy zabalené do fólie. Doporučujeme ponechat je tak až do chvíle, kdy je použita poslední krabice.
  • Opatrné rozbalování: použijete-li při rozbalování
  • Ani příliš lehké, ani příliš těžké: pokud krabice skladujete nesložené a chcete je ochránit před deformací, můžete je stlačit plochým předmětem. Pamatujte, že vlnitá lepenka má omezenou pevnost. Za žádných okolností nesmí být na nesložených krabicích umístěny těžké předměty nebo palety. Měli byste také zabránit tomu, abyste na sebe pokládali příliš velký počet krabic.