Černá barva v Plnobarevnich poštovní krabicích

Plné barevné zásilkové krabice vyžadují barevné rozlišení CMYK ve Vašich grafických návrzích. Černobílé prvky by měly být připraveny v CMYK 0% 0% 0% 100%, zatímco šedé v CMYK 0% 0% 0% 85% (v závislosti na odstínu šedé použité ve vašem návrhu). Tento požadavek je spojen s technikou tisku, kterou používáme u plných barevných zásilkových krabic.

Pokud Váš tisk obsahuje z větší části černou barvu, použijte barevné Eco krabice

Eco a Eco bílé zásilkové krabice jsou řešením pro minimalistické návrhy, kdy černá barva je pouze doplňující. Pokud ve Vašem návrhu převládá černá, doporučujeme zvolit barevné Eco zásilkové krabice. Bělený kartón umožní detailnějšíí tisk, zatímco barva není materiálem absorbována.

Zvolením barevné Eco zásilkové krabice se vyhnete nežádoucímu obtisku barvy.

Nepoužívejte bílé barvy v Eco a Eco bíla

V případě Eco a Eco bílého povrchu, tiskneme pouze černě. Doporučený odstín černé barvy je CMYK 100% 100% 100% 100%. Dle vašich schopností doporučujeme ve Vašem návrhu také použít vektorové prvky. Usnadňují proces tisku.

Nezapomeňte udržovat vzdálenost od okrajů

Udržujte bezpečnou vzdálenost od okraje stěny v Box editoru i v grafickém softwaru. Za žádných okolností neumísťujte důležité prvky v blízkosti okrajů!

Každý projekt je odbaven s maximální péčí, ale v každé fázi výroby existuje určitá míra chybovosti, v rá¡mci které se mohou krabice pohybovat. To znamená, že prvky, které se nacházejí v blízkosti okraje mohou po ohnutí částečně zasahovat do jiné stěny nebo zcela zmizet.

Mějte na paměti, že vzhledem k posunu papí­ru mohou být veškeré prvky posunuty přibližně o 5 mm od projektu.

PDF soubory ukládejte jako PDF/X-1a:2001

Uložení PDF souborů jako PDF/X-1a:2001 garantuje lepší kompatibilitu s naším automatizovaným výrobním procesem.

Pamatujte na spadávku

Pokud si vytváříte grafiku pro box editor a přejete si, aby zaujímala celý povrch stěny, přidejte alespoň 10mm okraje (tzv. spadávku) na každou stranu. To pomůže zabránit možným změnám při výrobním procesu, díky kterým by okraje Vaší grafiky mohly jít na stěně vidět.

V některých případech bude potřeba krabici z vnitřní strany odvzdušnit. Může to být zapotřebí v oblasti křidélek krabice (ačkoli nejsou po montáži krabice viditelné). V této situaci zahrneme odvzdušnění do grafického návrhu viditelných stěn.

Pokud je to možné, převeďte soubory do CMYKu

Převod barev do CMYK není nutný. Tento krok Vám však umožní vidět barvy tak, jak jsou reálně použity v tisku. Navíc návrhy, které jsou připravené v RGB jsou následně přepracovány do CMYK. Proto převedení na CMYK zajistí, že barvy v tisku budou přesně tak, jak požadujete.

Pokud je to možné, pokuste se vyhnout formátu JPEG

Soubory PDF, SVG a PNG obvykle garantují vyšší kvalitu grafiky než soubory JPEG, které často bývají komprimované.

Na eco a eco bílých krabicích nepoužívejte bílou barvu

V případě tiskových variant pro eco a eco bílé krabice je jedinou tištěnou barvou černá. Bílá barva se nevytiskne. Pokud si přejete objednat krabice s bílým potiskem, kontaktujte nás prosím.

Nezvětšujte grafiku pomocí volby převzorkování (resamplingu)

Pokud je Vaše grafika v box editoru příliš malá, prosté zvětšení (rozšíření) ve Photoshopu způsobí ztrátu její kvality. Váš grafický software si bude muset „domyslet“ další pixely a ty nebudou odpovídat skutečnému obsahu grafiky.

Pouze vektorovou grafiku lze volně zvětšovat.

Pamatujte, že preferované rozlišení tisku je 300 dpi.

Mohu použít své vlastní písmo?

Box editor bohužel nahrávání vlastního písma nepodporuje. Pokud si přejete použít vlastní, oblíbené písmo, které jste u nás nenašli, vytvořte si grafiku s textem, kterou si na krabici přejete umístit, a uložte ji v PNG, SVG, PDF nebo JPEG formátu.

Vyhněte se používání velmi malých prvků

V tisku se barvy CMYK prostoru skládají ze 4 samotnatně používaných barev. Prvky malých rozměrů se tak mohou vytisknout rozostřené. Použití větších prvků Vám přinese nejlepší výsledky.

Je důležité, aby minimální velikost textu byla 8 bodů. V opačném případě nebude písmo čitelné.

Choose other country
V nabídce Pro nepodporujeme váš jazyk.
Budete přesměrováni na anglickou verzi stránky.
Co je to Packhelp Pro?
  • Velkoobchodní slevy na balení
  • Poradenství expertů v oblasti balení
  • Materiály na míru a metody potisku